درخواست تعویق انتخابات شورا یاری های تهران
درخواست تعویق انتخابات شورا یاری های تهران

خط امام : عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ابهامات ایجاد شده در روند برگزاری انتخابات شورایاری ها از سوی وزیر کشور و فرمانداری گفت: برای تعیین ناظر، انتخابات شورایاری ها باید به تعویق افتد.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران […]

خط امام : عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ابهامات ایجاد شده در روند برگزاری انتخابات شورایاری ها از سوی وزیر کشور و فرمانداری گفت: برای تعیین ناظر، انتخابات شورایاری ها باید به تعویق افتد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران «اسماعیل دوستی» در یکصد و بیست و ششمین جلسه این شورا با بیان اینکه در انتخابات شورایاری­ها، شورای شهر باید نقش ناظر داشته باشد تصریح کرد: با توجه به ابهامات مطرح شده از سوی وزیر کشور و فرمانداری پیشنهاد می دهم که در راستای برگزاری هرچه بهتر این انتخابات، زمان آن به تعویق افتد تا تکلیف نظارت بر انتخابات به طور واضح روشن شود.

دوستی با اشاره به اینکه ما مخالف نظارت مجلس شورای اسلامی نیستیم افزود: ناظر بودن هر دو نهاد شورای شهر تهران و مجلس شورای اسلامی ممکن است در اجرا مسائلی را پیش آورد.

وی با بیان اینکه من هفده بار در کشور انتخابات برگزار کرده ام تاکید کرد: انتخابات را خوب می فهمم و می توانم ادعا کنم یک کارشناس برگزاری انتخابات هستم بنابراین توقع دارم شما به عنوان رییس شورا این موضوع را به طور جدی پیگیری کنید.

«غلامرضا انصاری» عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران نیز با اشاره به مصوبات قبلی شورای اسلامی شهر تهران، نظارت بر انتخابات شورایاری ها را طبق قانون حق شورای شهرتهران و کاملاً مردمی دانست و پیشنهاد داد تا زمان تدوین آئین نامه اجرایی انتخابات، برگزاری انتخابات به تعویق افتد.

وی گفت: وقتی در یک شهر 10 میلیونی مثل تهران، می خواهد انتخابات برگزار شود، قطعاً دخالت، فرمانداری و استانداری الزامی است و شورای تأمین استان نیز باید موافقت خود را اعلام کند.