در سالگرد انقلاب مصر 516 اخوانی بازداشت شدند
در سالگرد انقلاب مصر 516 اخوانی بازداشت شدند

خط امام : وزیر کشور مصر از بازداشت 516 تن از اعضای اخوان المسلمین در جریان ناآرامی های چهارمین سالگرد انقلاب مصر در این کشور خبر داد. به گزارش العالم، سرلشکر “محمد ابراهیم” امروز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: نیروهای پلیس، 516 تن از اعضای اخوان المسملین را بازداشت کردند که در خشونت های […]

خط امام : وزیر کشور مصر از بازداشت 516 تن از اعضای اخوان المسلمین در جریان ناآرامی های چهارمین سالگرد انقلاب مصر در این کشور خبر داد.

به گزارش العالم، سرلشکر “محمد ابراهیم” امروز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: نیروهای پلیس، 516 تن از اعضای اخوان المسملین را بازداشت کردند که در خشونت های دیروز یکشنبه اقدام هایی نظیر تیراندازی، کارگذاری یا منفجر کردن مواد منفجره، تجاوز به اماکن عمومی و خصوصی و تعرض به شهروندان مرتکب شده بودند.

ارتش مصر در جولای 2013 با اقدام نظامی، “محمد مرسی” رئیس جمهوری سابق را برکنار کرد و در نا آرامی های بعد از آن بیش از هزار و 400 نفر کشته و بیش از 15 هزار تن بازداشت شدند.

پس از آن، مقام های مصر، ضمن غیرقانونی اعلام کردن گروه اخوان المسلمین، سرکوب شدید فعالیت این گروه و اعضای آن را در دستور کار قرار داد.

سرلشکر ابراهیم خاطرنشان کرد: درگیری های میان پلیس و تظاهرکنندگان در منطقه المطریه الشعبیه در شمال قاهره، که بیش از 12 ساعت به طول انجامید، دستکم 20 کشته داشت.

آخرین گزارش ها از کشته شدن 23 نفر و زخمی شدن 93 نفر دیگر حکایت دارد.