کوبانی در مسیر آزادی…
کوبانی در مسیر آزادی…

خط امام : منابع و مقام‌های کرد و فعالان سوری می‌گویند که تقریبا تمام شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از داخل شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه بیرون رانده شد‌ه‌اند. به گزارش شفقنا به نقل از بی بی سی، خبرگزاری فرانسه به نقل از گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گزارش […]

خط امام : منابع و مقام‌های کرد و فعالان سوری می‌گویند که تقریبا تمام شبه‌نظامیان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) از داخل شهر کردنشین کوبانی در شمال سوریه بیرون رانده شد‌ه‌اند.

به گزارش شفقنا به نقل از بی بی سی، خبرگزاری فرانسه به نقل از گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گزارش داد که “یگان‌های مدافع خلق بعد از عقب راندن پیکارجویان داعش، تقریبا کنترل کامل کوبانی را به دست گرفته‌اند”.

با این حال ادریس نسان، از مقام‌های ارشد کرد از درگیری‌ در حاشیه شرقی کوبانی خبر داده است.

برخی منابع کرد می‌گویند که درگیری‌ها در داخل شهر پایان یافته است.

شهر کردنشین کوبانی در نزدیکی مرز ترکیه حدود چهار ماه پیش در جریان حملات شدید داعش در خطر سقوط کامل قرار گرفت.

اما «یگان‌های مدافع خلق سوریه» متشکل از نیروهای کرد و دیگر مدافعان کوبانی از سقوط این شهر پیشگیری کردند و اکنون موفق شده‌اند با حمایت حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا تا مرز بازپس‌گیری کامل آن پیش بروند.

آمریکا اعلام کرد که در طی ۲۴ ساعت گذشته نیروهای ائتلاف ۲۱ حمله هوایی در سوریه انجام داده‌اند که ۱۷ مورد آن در کوبانی بوده است.

به گفته ناظران، آزادی کامل این شهر پیروزی نمادین بزرگی برای نیروهای کرد و همین طور ضربه سختی به داعش خواهد بود که حدود ۱۰۰۰ نفر از نیروی خود را از زمان آغاز حمله به این شهر از دست داده است.