بازداشت دختر فلسطینی توسط اسرائیل
بازداشت دختر فلسطینی توسط اسرائیل

خط امام : محکومیت دختر 14 ساله فلسطینی به تحمل 2 ماه زندان و پرداخت 1500 دلار جریمه به اتهام پرتاب سنگ به خودروهای صهیونیست ها در کرانه باختری، خشم و نفرت فلسطینیان و انتقاد شدید گروه های حقوق بشری را برانگیخته است. به گزارش خط امام آسوشیتدپرس از بتین در کرانه باختری خبر داد […]

خط امام : محکومیت دختر 14 ساله فلسطینی به تحمل 2 ماه زندان و پرداخت 1500 دلار جریمه به اتهام پرتاب سنگ به خودروهای صهیونیست ها در کرانه باختری، خشم و نفرت فلسطینیان و انتقاد شدید گروه های حقوق بشری را برانگیخته است.

به گزارش خط امام آسوشیتدپرس از بتین در کرانه باختری خبر داد ، گروه های مدافع حقوق بشر و فلسطینیان از رژیم صهیونیستی به علت نوع واکنش به پرتاب سنگ که به نظر آنها روش مشروعی برای مقاومت در برابر اشغالگری رژیم صهیونیستی است، انتقاد می کنند.

زیرا این رفتار نشانگر استفاده بیش از حد صهیونیست ها از زور علیه یک نوجوان به اتهام پرتاب سنگ است.

ارتش رژیم صهیونیستی ‘ملک الخطیب’ را ماه گذشته (دسامبر) به اتهام پرتاب سنگ، تلاش برای حمله با سنگ و در اختیار داشتن کارد دستگیر کرد.

بر اساس آمار رسمی رژیم صهیونیستی که در نوامبر منتشر شد، از 5 هزار و 500 فلسطینی اسیر در بازداشتگاه های رژیم صهیونیستی، حدود 150 تن خردسال و بیشتر مذکر هستند.

به گفته مقام های فلسطینی، ملک الخطیب جوان ترین دختری است که تاکنون توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و محکوم به زندان شده است.

رژیم صهیونیستی، پرتاب سنگ را اقدامی خطرناک و حتی حمله تهدیدکننده علیه جان تلقی می کند که می تواند نخست گام به سوی جنگ طلبی باشد.

رژیم صهیونیستی در پی کشته شدن یک پسر 16 ساله فلسطینی به دست صهیونیست ها در سال گذشته، به بهانه ربایش و قتل 3 صهیونیست، با موجی از تظاهرات اعتراض آمیز فلسطینیان در شرق بیت المقدس روبرو شد.

در جریان این تظاهرات حدود یک هزار تظاهرکننده فلسطینی دستگیر شدند که اتهام بسیاری از آنها، پرتاب سنگ بود.

به گفته پلیس رژیم صهیونیستی، بسیاری از دستگیر شدگان خردسال بودند که برخی از آنها در حالی که کیف مدرسه به همراه داشتند در راه رفتن به مدرسه یا بازگشت از آن به سوی نیروهای امنیتی، سنگ پرتاب می کردند.

سنگ به یک سلاح اسطوره ای و نمادین در کرانه باختری تبدیل شده و اتهام بیش از نیمی از جوانان فلسطینی دستگیر شده در 6 سال گذشته، سنگ پرانی بوده است.

به گفته والدین الخطیب که در جریان محاکمه وی در دادگاه رژیم صهیونیستی حاضر شده بودند، دست ها و پاهای وی با زنجیر بسته شده بود.

رژیم صهیونیستی کرانه باختری، شرق بیت المقدس و نوار غزه را در تهاجم 1967 اشغال کرد

فلسطینیان ساکن کرانه باختری بر اساس نظام قضایی ارتش اسراییل محاکمه می شوند، در حالی که بر شهرک نشینان صهیونیست نظام قضایی دیگری، حاکم است.