درخواست رژیم صهیونیستی از حزب الله برای پایان درگیری
درخواست رژیم صهیونیستی از حزب الله برای پایان درگیری

خط امام : روزنامه صهیونیستی ‘یدیعوت آحرونوت’ امروز پنج شنبه فاش کرد کابینه رژیم صهیونیستی خواستار پایان دادن به تنش ها با حزب الله لبنان شده است. روزنامه ‘القدس العربی’ چاپ لندن، به نقل از یدیعوت آحرونوت نوشت: تل آویو، عصر چهارشنبه تصمیم گرفت به تنش ها با حزب الله در شمال اسرائیل که منجر […]

خط امام : روزنامه صهیونیستی ‘یدیعوت آحرونوت’ امروز پنج شنبه فاش کرد کابینه رژیم صهیونیستی خواستار پایان دادن به تنش ها با حزب الله لبنان شده است.

روزنامه ‘القدس العربی’ چاپ لندن، به نقل از یدیعوت آحرونوت نوشت: تل آویو، عصر چهارشنبه تصمیم گرفت به تنش ها با حزب الله در شمال اسرائیل که منجر به کشته شدن 17 نظامی اسرائیلی شد، پایان دهد.

به گزارش خط امام از خبرگزاری جمهوری اسلامی ، این روزنامه صهیونیستی به نقل از منابعی که نامشان ذکر نشده است، نوشت: در نشست روز چهارشنبه ‘بنیامین نتانیاهو’ نخست وزیر با فرماندهان دستگاه های امنیتی به منظور اتخاذ یک موضع رسمی (در خصوص عملیات حزب الله علیه کاروان نظامی اسراییلی) تصمیم گرفته شد گلوله باران متوقف و اوضاع میان دو طرف آرام شود.

آحرونوت نوشت: در این نشست همچنین تصمیم گرفته شد نیروهای ارتش اسراییل همچنان در بالاترین درجه آماده باش برای رویارویی با هرگونه تهدید قرار بگیرند.

از دیگر سو، ‘موتی آلموز’ سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته در بیانیه ای از ساکنان منطقه شمالی اسراییل در مرزهای مشترک با لبنان خواست تا به زندگی طبیعی خود بازگردند و از دستورات ارتش پیروی کنند.

در حمله غافلگیرانه روز چهارشنبه نیروهای حزب الله لبنان به کاروان خودروهای زرهی ارتش رژیم صهیونیستی در مزارع اشغالی شبعا، دستکم چهار نظامی این رژیم کشته و چند نظامی دیگر زخمی شدند و در پی این حادثه نظامیان اسراییلی به حالت آماده باش کامل در آمدند.

کارشناسان معتقدند هر گونه واکنش اسراییل به عملیات روز گذشته حزب الله، ممکن است آثاری مانند جنگ سال 2006 را برای این رژیم به بار آورد. همچنین اگر جنگ دیگری بین ارتش اسرائیل و حزب الله لبنان روی دهد آثار و عواقب آن با توجه به اینکه جنبش حزب الله از نظر نظامی قوی تر شده است، به مراتب شدیدتر و دشوارتر خواهد بود.