همه علمای دینی مانند رهبری خودشان را در معرض پرسش جوانان قرار دهند
همه علمای دینی مانند رهبری خودشان را در معرض پرسش جوانان قرار دهند

خط امام : عضو مجمع نیروهای خط امام گفت ، همه علمای دینی باید مانند رهبر معظم انقلاب باب گفت‌وگو با جوانان را باز بگذارند تا تصویر بهتری از اسلام به آنها ارائه شود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حميد قزويني با اشاره به ارسال پیامی از سوی مقام معظم رهبری برای […]

خط امام : عضو مجمع نیروهای خط امام گفت ، همه علمای دینی باید مانند رهبر معظم انقلاب باب گفت‌وگو با جوانان را باز بگذارند تا تصویر بهتری از اسلام به آنها ارائه شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حميد قزويني با اشاره به ارسال پیامی از سوی مقام معظم رهبری برای جوانان غربی، اظهار کرد: این کار مقام معظم رهبری نشان داد که ایشان باب گفت‌وگو با جوانان را باز گذاشتند. اگر مایل هستیم که چهره خوبی از اسلام و آموزه‌های دینی به دنیا ارائه کنیم باید همه علمای دینی اهل چنین فرهنگی باشند.

وی ادامه داد: همه علمای دینی مانند رهبری باید خودشان را در معرض پرسش جوانان قرار داده و با آنها گفت‌وگو کنند و از چنین شیوه و روشی نه تنها پیروی کنند، بلکه حمایت خود را نیز نشان دهند. چنین کاری در شرایط فعلی می‌تواند تا حدودی به کسانی که تصویر دقیقی از اسلام واقعی ندارند کمک کند.

این عضو مجمع نیروهای خط امام همچنین افزود: با بحث و گفت‌وگو و پژوهش است که تصویر حقیقی اسلام مشخص می‌شود. این نامه تصویر واقعی‌تری از علمای مسلمان در وهله بعدی علمای شیعه و خصوصا علمای جمهوری اسلامی ایران را نشان داد.

وی با بیان این‌که پژوهش اثر بیشتری در کسب حقیقت اسلام خواهد داشت، یادآور شد: اگر جوانان کاری را با میل و اراده خودشان انجام دهند، در آن امر جدی‌تر خواهند بود و اثر و معارف بیشتری کسب خواهند کرد. اگر این امر را در تمام سیاست‌هایمان انجام دهیم نتیجه بهتری را خواهیم گرفت.

isna.ir