روند مبارزه با مفاسد شفاف و واضح اطلاع‌رسانی شود
روند مبارزه با مفاسد شفاف و واضح اطلاع‌رسانی شود

خط امام : باید هر سه قوه به طور شفاف و واضح از روند مبارزه با مفاسد اطلاع‌رسانی کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ،یک عضو مجمع نیروهای خط امام گفت: باید هر سه قوه به طور شفاف و واضح از روند مبارزه با مفاسد اطلاع‌رسانی کنند. قاسم کاظم مهرزاد صدقیانی درباره ضرورت […]

خط امام : باید هر سه قوه به طور شفاف و واضح از روند مبارزه با مفاسد اطلاع‌رسانی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ،یک عضو مجمع نیروهای خط امام گفت: باید هر سه قوه به طور شفاف و واضح از روند مبارزه با مفاسد اطلاع‌رسانی کنند.

قاسم کاظم مهرزاد صدقیانی درباره ضرورت برخورد با مفاسد اقتصادی اظهار کرد : رهبر معظم انقلاب تا قبل از این چند بار دیگر هم به این مساله اشاره کرده بودند که واقف هستند. مسئولین هر چه می‌گویند را انجام نمی‌دهند. حالا به هر علتی تا به حال کامل و شفاف به فرمایشات ایشان عمل نشده است.

وی ادامه داد: در هر سه قوه بنا به مصالح مدنظر خودشان حاشیه‌هایی به اصل صحبت‌های رهبری وارد می‌کنند و از زیر اصل کار در می‌روند.

این فعال سیاسی همچنین افزود: ما پیشگو نیستیم که در مورد آینده صحبت کنیم باید گذشته، آرمان‌ها، علت انقلاب و اتفاقات از آن را واکاری کرد تا متوجه ایراد و اشکال‌ها شویم. تعریف مشخصی از سیاه‌نمایی و آبروریزی ارائه دهیم. در مبارزه با فساد که آبروی آدم بی‌گناه نمی‌رود و دروغی نمی‌گوییم که سیاه‌نمایی شود و فقط مردم می‌خواهند دزدان و مفسدین مشخص شوند.

وی با اشاره به حکومت حضرت علی (ع) خاطرنشان کرد: نمی‌شود به قول معروف لیوان را هم کج بگیریم و هم انتظار داشته باشیم آب لیوان نریزد. در حکومت حضرت علی (ع) هم تمام فرمایشات ایشان اجرا نمی‌شد. آدم‌هایی دور ایشان را احاطه کرده بودند و باعث خانه‌نشینی و مصیبت‌هایی برای خانواده ایشان شدند.

صدقیانی تصریح کرد: موانعی از درون خود دستگاه‌ها و قوه‌های کشور برای مبارزه با فساد وجود دارد. دزدی فقط دزدی پول نیست. عده‌ای دزدی اطلاعات و دلالی امور را می‌کنند و به اصطلاح گردن کلفت هستند. این آدم‌ها از هم حمایت می‌کنند و وضعیت‌شان با سرمایه‌دارانی که مال‌شان را از راه تجارت در سالیان دراز به دست آورده‌اند متفاوت است.

وی ادامه داد:این همه موسسه مالی در سال‌های اخیر ایجاد شد که بانک مرکزی برای متوقف کردن آنها فقط اصلاحیه صادر کرد. اگر کارشان غیرقانونی بوده چرا نرفتند در این موسسه‌ها را ببندد؟ چرا اقدام قاطعی برای متوقف کردن آنها و ورود ماشین‌های میلیاردی نکردند؟

وی یادآور شد: بین کارمندان خود روزی فرم «از کجا آورده‌اید» را توزیع می‌کردند، اما می‌ترسند که از این گردن کلفت‌ها بپرسند از کجا آورده‌اید آنها دورشان را خالی کنند یا مشکلات سیاسی برایشان پیش آید.

این عضو مجمع نیروهای خط امام با انتقاد از غیرشفاف بودن انتقال اطلاعات از سه قوه به مردم، گفت: در زمان جنگ تحمیلی اطلاعات دقیق بدون در نظر گرفتن مصالح شخصی و گروهی از تعداد کشته شدگان، اسرا و … داده می‌شد. در حال حاضر نیز بهترین روش این است که مدیران مبارزه با مفاسد را برای مردم شفاف کنند.

وی ادامه داد: این نقد به عملکرد دولت هم وارد است که چرا در زمان گران کردن قیمت نان آن را برای مردم به صورت عملی واضح توضیح نداد. این مردم همان‌هایی هستند که پای پیاده به کربلا می‌روند و پشت دولت جمهوری اسلامی را هم خالی نمی‌کنند، باید به مردم راست گفت.

isna.ir