انتقاد آلمان از طرح جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی
انتقاد آلمان از طرح جدید شهرک سازی رژیم صهیونیستی

خط امام : وزارت امور خارجه آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: در حالی که روند مذاکرات متوقف مانده است ، این قبیل اقدامات اسرائیل کار رسیدن به راه حلی مبتنی بر تشکیل دو کشور را دشوارتر می سازد. به گزارش خط امام ، در بیانیه وزارت خارجه آلمان آمده است: ما بارها از دو […]

خط امام : وزارت امور خارجه آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: در حالی که روند مذاکرات متوقف مانده است ، این قبیل اقدامات اسرائیل کار رسیدن به راه حلی مبتنی بر تشکیل دو کشور را دشوارتر می سازد.

به گزارش خط امام ، در بیانیه وزارت خارجه آلمان آمده است: ما بارها از دو طرف خواسته ایم از اقدامات یکجانبه که تنها موجب تشدید تنش ها در منطقه بخصوص در قدس و غزه می شود ، خودداری کنند.

آلمان در گذشته بارها از رژیم صهیونیستی خواسته که فعالیت های شهرک سازی را متوقف کند و این اقدامات را تهدیدکننده راه حل مبتنی بر مذاکره برای مناقشه فلسطینی – اسرائیلی دانسته است.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که بارها با انتقادهای عمومی گسترده ای به دلیل حمایتش از رژیم صهیونیستی مواجه شده ، گفته است که طرح های ساخت و ساز این رژیم در این مورد شک و تردید ایجاد کرده که این رژیم حتی علاقمند به صلح با طرف فلسطینی باشد.

یک سازمان فعال در مبارزه با شهرک سازی روز جمعه اعلام کرد رژیم صهیونیستی قصد دارد 430 واحد مسکونی جدید در اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن احداث کند.

در سال جدید میلادی این نخستین تصمیم رژیم صهیونیستی در باره توسعه شهرک ها است و به نظر می رسد در آستانه برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی، چنین تصمیماتی برای جلب آراء توسط حزب حاکم لیکود به رهبری ‘بنیامین نتانیاهو’ باشد.

کاخ سفید آمریکا نیز روز جمعه ضمن محکوم کردن طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت 450 واحد مسکونی در کرانه باختری اجرای این طرح را اقدامی ‘غیر قانونی وغیرسازنده’ درمسیر دستیابی به صلح خواند.

irna.ir