بسیج امکانات دولت برای کاهش آلودگی هوای خوزستان
بسیج امکانات دولت برای کاهش آلودگی هوای خوزستان

خط امام : رییس جمهوری در گفت‌وگویی تلفنی با استاندار خوزستان، در جریان آخرین تلاش‌ها و اقدامات برای کاهش آلودگی هوا و کنترل اثرات آن در این استان، بویژه شهر اهواز قرار گرفت و دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد. پایگاه اطلاع رسانی خط امام از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام و المسلمین […]

خط امام : رییس جمهوری در گفت‌وگویی تلفنی با استاندار خوزستان، در جریان آخرین تلاش‌ها و اقدامات برای کاهش آلودگی هوا و کنترل اثرات آن در این استان، بویژه شهر اهواز قرار گرفت و دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.

پایگاه اطلاع رسانی خط امام از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این گفت‌وگو از “عبدالحسن مقتدایی” استاندار خوزستان خواست تا ضمن همکاری مستمر با کارگروه رفع آلودگی هوا در دولت، پیشنهادهای لازم را پس از مشورت با نخبگان و مدیران دستگاه‌ها برای مقابله با بروز و آثار این پدیده زیست محیطی ارائه دهد.

رییس جمهوری در این گفت‌وگو بر ضرورت تامین و عرضه نیازهای فوری مردم از قبیل ماسک، تمهیدات امدادی و فوریت‌های پزشکی تاکید کرد و افزود: بایستی علاوه بر انجام اقدامات لازم در این مرحله؛ برای نیازهای پس از گرد و غبار، نظیر نظافت و خدمات شهری و هم‌چنین غبارزدایی و حفظ محیط شهری از آلودگی ریزگردها نیز پیش‌بینی‌های لازم صورت گیرد.

لازم به ذکر است به دستور رییس جمهوری، کارگروه رفع آلودگی هوا در دولت به ریاست رییس سازمان محیط زیست و حضور تعدادی از وزرا تشکیل شده و معاون اول رییس جمهوری نیز بر روند اقدامات نظارت دارد.

دکتر روحانی هم‌چنین دستور رسیدگی ویژه به بیماران و آسیب دیدگان را به وزارتخانه‌های بهداشت و کشور و دستگاه‌های مربوطه صادر کرد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز موظف شد تا اعتبارات لازم را با قید فوریت تخصیص دهد.