سید هادی خامنه ای : اگر به دنبال شایسته سالاری برویم به خط امام(ره) رسیده ایم
سید هادی خامنه ای : اگر به دنبال شایسته سالاری برویم به خط امام(ره) رسیده ایم

خط امام : دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: باید در جامعه، شایسته سالاری حاکم باشد تا جامعه پیشرفت کند و اگر چنین شود به خط امام راحل رسیده ایم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت الاسلام و المسلمين “سید هادی خامنه ای” ظهر دوشنبه 4 اسفندماه، در اولین مجمع عمومی […]

خط امام : دبیرکل مجمع نیروهای خط امام (ره) گفت: باید در جامعه، شایسته سالاری حاکم باشد تا جامعه پیشرفت کند و اگر چنین شود به خط امام راحل رسیده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، حجت الاسلام و المسلمين “سید هادی خامنه ای” ظهر دوشنبه 4 اسفندماه، در اولین مجمع عمومی سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام (ره) با اشاره به چگونگی تشکیل این مجمع توضیح داد: حدود 23 سال پیش، جمع کثیری از نمایندگان ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی که به 600 نفر می رسیدیم در جلسه ای جمع شده و در خصوص حفظ آرمان ها و خطوط فکری امام راحل در شکل گیری انقلاب اسلامی به تبادل نظر پرداختیم.

وی ادامه داد: دغدغه همه دوستان همفکر در نهایت منجر به تشکیل شورایی 20 نفره شد که دو دستور کار را بررسی می کردند که می توان به بررسی ورود این گروه کثیر به انتخابات دوره چهارم مجلس و نیز ضرورت ثبت این جمع تشکیل شده به عنوان تشکل سیاسی اشاره نمود.

خامنه ای با بیان اینکه در نهایت تصمیم گرفته شد در خصوص ورود به انتخابات اهتمام ویژه شود و همچنین مقرر شد این جمع به عنوان تشکلی سیاسی ثبت گردد که به اتفاق آرا نام “مجمع نیروهای خط امام” مورد تصویب و ثبت قرار گرفت.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام در ادامه با تصریح به اینکه از ابتدا سعی مان این بوده که بر روی آموزش و ساختن نیروی فعال تلاش کنیم اضافه کرد: به هر حال با اینکه این کار زمان بر و عملا دشوار بود اما این سختی را برای ایجاد تشکیلاتی مفید و موثر به جان خریدیم و کار را شروع کردیم.

وی افزود: از آنجا که سر و کار ما با مغز انسان است و کار آموزشی و فرهنگی لازمه فعالیت های سیاسی می باشد بر روی شکل گیری و استمرار آن وقت گذاشتیم تا نیروهایی فعال و آگاه و آزموده تربیت نماییم.

خامنه ای با تاکید بر اینکه کار بر روی آموزش نیرو، ما را از حضور موثر در مباحث و فصول انتخاباتی دور نمی کند گفت: البته تصریح می کنم که ما از افراد صالح و کارآمد حمایت کرده و بر روی اینکه حتما کاندیدی که تابلوی مجمع نیروهای خط امام را داشته باشد و به پیروزی برسد تکیه نخواهیم کرد چون معتقدیم حضور افراد کارآمد در جامعه موجب پیشرفت و تعالی کشور عزیزمان خواهد شد.

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه اگر به دنبال شایسته سالاری برویم به خط امام رسیده ایم ادامه داد: جامعه ای موفق است که هر کس بر اساس توانایی ها بر مسند کارها باشد.

خامنه ای در جای دیگری از سخنان خود، همچنین در توصیه به جوانان کرمانی مجمع نیروهای خط امام گفت: برای آگاهی بخشیدن به جامعه تلاش کنید که این کار تنها با برگزاری جلسات گفت و گو و گردهمایی ها میسر است، سعی کنید در موضوعات مختلف همچون مذهبی، فرهنگی، اقتصادی و نیز سیاسی وارد شده و با بهره گیری از کارشناسان و اساتید امر، شرایط اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم را فراهم آورید.

وی با اشاره به تحجر و اتفاقات ناگواری که در جامعه می افتد تصریح کرد: عمده این اتفاقات مثل اتفاقات دیروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان ناشی از جهالت و عدم آگاهی است.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام تصریح کرد: وقتیکه در جامعه افرادی که به دنبال خرابکاری و تندروی هستند ذیل گروه و حزبی تندرو جمع می شوند پس چرا ما از این ظرفیت کار جمعی بهره نبریم؟

خامنه ای اظهار کرد: می توان از همین سازمان جوانان، مجمع نیروهای خط امام شاخه کرمان را راه اندازی کرد. توجه ما به جوانان بیشتر از همه است چون فراغت و روحیه آرمان خواهی و مطالبه گری آنان بیشتر از سایر اقشار است.

این فعال سیاسی در ادامه با ذکر این مطلب که با آگاهی دادن به جامعه باید افراد جاهل و تندرو را منزوی کرد گفت: از گفت و گو و مباحثه عقلانی و خوب استقبال کرده و برگزاری جلساتی به این شیوه را در دستور کار خود قرار دهید.

وی با بیان اینکه اگر ساز و کار شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان کرمان بر همراهی و همکاری بود با آنان هم تفاهم و همکاری کنید خاطر نشان کرد: اگر انسجامی در بین این شورا مشاهده نکردید مستقل عمل کرده و روی نیرو و توان خودتان حساب کنید