همایش عدالت بین المللی برای فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی درلبنان برگزار شد
همایش عدالت بین المللی برای فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی درلبنان برگزار شد

خط امام : همایش عدالت بین المللی برای فلسطین با حضور 450 شخصیت از پنج قاره جهان با تاکید بر ضرورت مبارزه با دشمن صهیونیستی و حمایت همه جانبه از ملت و مقاومت فلسطین در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، این همایش دو روزه را مرکزعربی بین […]

خط امام : همایش عدالت بین المللی برای فلسطین با حضور 450 شخصیت از پنج قاره جهان با تاکید بر ضرورت مبارزه با دشمن صهیونیستی و حمایت همه جانبه از ملت و مقاومت فلسطین در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، این همایش دو روزه را مرکزعربی بین المللی برای ارتباطات و همبستگی با همکاری سه کنگره عربی، نیروهای مقاومت فلسطین و لبنان و کمیته های جامعه مدنی عربی و بین المللی برگزار کرد.

«معن بشور» رییس مرکزعربی بین المللی برای ارتباطات و همبستگی گفت که این همایش با هدف تقویت جایگاه فلسطین در وجدان آزادگان و شرافتمندان جهان وتاکید بر اهمیت کار جمعی برای موفقیت سازوکارهای کمک به ملت و مقاومت فلسطین و بستن درهای منطقه بر روی نیروهای شرور صهیونیستی و تروریستی برگزار شد.

وی بر ضرورت ایجاد پلی مستحکم و روابطی عمیق بین همه حامیان مخلص و واقعی فلسطین تاکید کرد و افزود: حضور گسترده شخصیت های بین المللی به ویژه از آمریکا بیانگر این است که بعداز فاش شدن جنایات صهیونیست ها علیه ملت مظلوم فلسطین، رویکرد و نگرش غرب در حال تحول و تغییر است.

« خالد السفیانی» از کشور مغرب نیز تاکید کرد که معنای عدالت برای فلسطین، آزادی کامل این سرزمین و بازگشت همه فلسطینی ها به کشورشان ، نابودی دیوارهای نژادپرستی و اخراج اشغالگران صهیونیست از خاک فلسطین است.

وی افزود:عدالت برای فلسطین به معنای محاکمه و مجازات جنایتکاران صهیونیست در دادگاه های بین المللی و ملی ، ریشه کنی رژیم سرطانی صهیونیستی و حمایت همه جانبه و کامل از ملت مظلوم و مقاومت فلسطین است.

خالد السفیانی خاطرنشان کرد: باید در کنار حمایت های معنوی و سیاسی همه نوع سلاح و تجهیزات برای نبرد با رژیم صهیونیستی در اختیار نیروهای مقاومت قرارگیرد و هرگونه همکاری و عادی سازی روابط با این رژیم اشغالگر متوقف شود.

در این همایش تاکید شد که دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین انواع جنایات تروریستی سازمان یافته، جنایات جنگی و ضدبشری ، شکنجه و نسل کشی را مرتکب شده که نقض همه قوانین و عرف بین الملل است.

حقوق دانان حاضر در این همایش خاطرنشان کردند که فلسطینی ها می توانند برای پیگیرد قضایی جنایتکاران صهیونیست به مراجع قضایی بین المللی از جمله دادگاه جنایی بین المللی و همچنین نهادهای حقوق بشری وسازمان ملل متحد مراجعه کنند.

در حاشیه این همایش سه کارگاه با عنوان های « نژادپرستی رژیم صهیونیستی و راه های مبارزه با آن »، « جنایات جنگی و ضد بشری صهیونیست ها و راه های پیگیرد قضایی آنها» و« جنایات تروریستی مستمر صهیونیست ها » برگزار شد.

معن بشور رییس مرکز عربی بین المللی برای ارتباطات و همبستگی روز دوشنبه و در خاتمه این همایش اعلام کرد: بیانیه پایانی همایش تحت عنوان« اعلامیه بیروت، عدالت بین المللی برای فلسطین» به زودی صادر خواهد شد.

دراین همایش شخصیت های بین المللی از 40 کشور پنج قاره جهان از جمله ده ها فلسطینی ساکن سرزمین های اشغالی فلسطین، نمایندگان گروه های مقاومت فلسطین و لبنان، انجمن ها و احزاب لبنانی و فلسطینی، عربی و بین المللی شرکت کردند.

رمزی کلارک وزیر پیشین دادگستری آمریکا و سفیران روسیه ، ونزوئلا، الجزایر، سودان و کوبا و نمایندگان سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران و سوریه از جمله حاضران در این همایش بودند.

« اشرف دبور» سفیر فلسطین در لبنان از برگزاری این همایش و شرکت گسترده شخصیت های بین المللی در آن قدردانی کرد.

irna.ir