پیکر مرحوم صادق طباطبایی در حرم امام (ره) دفن می شود
پیکر مرحوم صادق طباطبایی در حرم امام (ره) دفن می شود

خط امام : مراسم تشییع پیکر مرحوم دکتر سید صادق طباطبایی (ره) صبح روز پنجشنبه (هفتم اسفند ماه ۹۳) در حسینیه جماران برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، پیکر آن مرحوم پس از تشییع برای تدفین به حرم مطهر امام خمینی (س) منتقل و در کنار مادرشان به خاک سپرده خواهد […]

خط امام : مراسم تشییع پیکر مرحوم دکتر سید صادق طباطبایی (ره) صبح روز پنجشنبه (هفتم اسفند ماه ۹۳) در حسینیه جماران برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، پیکر آن مرحوم پس از تشییع برای تدفین به حرم مطهر امام خمینی (س) منتقل و در کنار مادرشان به خاک سپرده خواهد شد.

دکتر سید صادق طباطبایی، خواهر‌زاده امام موسی صدر، برادر دکتر فاطمه طباطبایی همسر حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خمینی و سخنگوی دولت موقت، پس از تحمل دوران طولانی بیماری در سن ۷۱ سالگی در شهر دوسلدورف آلمان درگذشت.

فرا‌تر از نسبت خانوادگی، هم‌نشینی و نزدیکی طولانی مدت ایشان با امام موسی صدر و دغدغه‌های آن بزرگوار ایشان را به یکی از اصلیترین چهره‌های فعال در نشر و ترویج افکار و اندیشه‌های امام موسی صدر در دروان معاصر بدل کرده بود و همواره تا آخرین لحظه، دغدغه‌مند این مسئله و مشوق و محرک دیگران در این باره بود.

فعالیت‌های ایشان در ایران، لبنان و اروپا و تلاش‌های ایشان در پایه گذاری مبارزات دانشجویی خارج از کشور علیه حکومت پهلوی و عضویت در شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی خارج از کشور و همچنین پیوند با امام خمینی(ره) و همکاری با شخصیت‌های برجستۀ انقلاب اسلامی و ارتباط با نیروهای انقلابی و مسلمان و روشنفکر در سایر کشور‌ها، از دیگر شاخص‌های زندگی ایشان بوده است.

تشییع دکتر سید صادق طباطبایی(ره) پس از انتقال پیکر آن مرحوم از آلمان به ایران، صبح روز ٥ شنبه ساعت 9 صبح از حسینیه جماران انجام می‌شود.
همچنین مراسم ترحیم آن مرحوم، جمعه، ساعت 16-18 در حسینیه شماره 2 جماران برگزار می شود