“همایش جغرافیای تاریخی” 13و14 اسفند در پژوهشکده تاریخ اسلام برگزار خواهد شد
“همایش جغرافیای تاریخی” 13و14 اسفند در پژوهشکده تاریخ اسلام برگزار خواهد شد

خط امام : گروه جغرافیای تاریخی پژوهشکده تاریخ اسلام، به منظور بررسی مفاهیم،  رویکردها،  سیر تحولات جغرافیای تاریخی و روش‌شناسی این موضوع، همایشی با عنوان «جغرافیای تاریخی» برگزار می نماید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، بنا بر اعلام برگزار کنندگان همایش هدف از این همایش، بررسی تحولات جهانی در سیر اندیشه، نظریه […]

خط امام : گروه جغرافیای تاریخی پژوهشکده تاریخ اسلام، به منظور بررسی مفاهیم،  رویکردها،  سیر تحولات جغرافیای تاریخی و روش‌شناسی این موضوع، همایشی با عنوان «جغرافیای تاریخی» برگزار می نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، بنا بر اعلام برگزار کنندگان همایش هدف از این همایش، بررسی تحولات جهانی در سیر اندیشه، نظریه ها وکاربردهای جغرافیای تاریخی در گذشته و زمان حاضر است. این موضوع که در دو حوزه جغرافیا و تاریخ مورد توجه قرار می گیرد، طی دهه های اخیر با تحولات اندیشه ای زیادی همراه بوده است. برای آگاهی از این تحولات و ایجاد نوعی هم اندیشی بین رشته ای میان تاریخ و جغرافیا از یکطرف و سایر رشته های علوم انسانی از طرف دیگر، طرح موضوع جغرافیای تاریخی ضرورت پیدا کرده و در میان اندیشمندان با اقبال زیادی روبرو شده است.

طبق اعلام روابط عمومی پژوهشکده تاریخ اسلام محورهای همایش ، مفاهیم، رویکردها و سیر تحول جغرافیای تاریخی ، سیر تحول چشم‌اندازهای زیست و معیشت از منظر جغرافیای تاریخی و جغرافیای تاریخی ایران و دیگر سرزمین‌های اسلامی می باشد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس سایت پژوهشکده مراجعه نمایید.