خط امام : رزمایش پیامبر اعظم(ص) در آب‌های جنوب کشور به عنوان مهم‌ترین رویداد منطقه در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های بین‌المللی بازتاب گسترده‌ای داشت. سردار جعفری: پیام رزمایش، بازدارندگی است سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان رزمایش با تأکید بر اینکه پیام رزمایش پیامبر اعظم(ص) بازدارندگی است و اینکه همه حواس‌شان […]

خط امام : رزمایش پیامبر اعظم(ص) در آب‌های جنوب کشور به عنوان مهم‌ترین رویداد منطقه در خبرگزاری‌ها و رسانه‌های بین‌المللی بازتاب گسترده‌ای داشت.
سردار جعفری: پیام رزمایش، بازدارندگی است
سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جریان رزمایش با تأکید بر اینکه پیام رزمایش پیامبر اعظم(ص) بازدارندگی است و اینکه همه حواس‌شان را جمع کنند و کار خود را انجام دهند. به گزارش ایرنا، فرمانده سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ما از چنین قدرتی برخوردار هستیم ولی به استفاده از آن در وضعیت موجود نیازی نیست و اگر نیاز باشد، ثابت می‌کنیم که تنگه هرمز و تمام نقاط خلیج فارس در تسلط کامل برد تجهیزات نظامی ما هست.
آسوشیتدپرس: ایران در مذاکرات هسته‌ای تسلیم نمی‌شود
نمایش توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران در این رزمایش بزرگ مورد توجه خبرگزاری امریکایی آسوشیتدپرس قرار گرفت که این رزمایش را پیامی از تسلیم نشدن ایران در مذاکرات هسته‌ای ارزیابی کرد. این خبرگزاری گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک «سلاح راهبردی جدید» در آخرین روز یک رزمایش بزرگ دریایی و دفاع هوایی، به طور آزمایشی شلیک کرده و خاطرنشان کرد که این سامانه، نقش کلیدی در هرگونه نبرد آینده با «شیطان بزرگ» ایفا خواهد کرد.
این رسانه امریکایی ادامه داد: این اعلام سپاه، نمونه جدیدی از قدرت‌نمایی ایران تنها چند هفته پیش از مهلت رسیدن به توافق هسته ای با امریکا و سایر قدرت‌های جهانی بود. آسوشیتدپرس نوشت: رزمایش جدید ایران در نزدیکی تنگه هرمز شامل حمله‌ای شبیه‌سازی شده به یک ناو هواپیمابر امریکایی بود و هدف از این اقدام، ارسال این پیام بود که ایران به هیچ وجه قصد تسلیم شدن و عقب‌نشینی در برابر امریکا در مذاکرات هسته‌ای را ندارد.
خبرگزاری ایتارتاس: انهدام ماکت ناو هواپیمابر امریکایی
خبرگزاری ایتارتاس در این زمینه نوشت: «در رزمایش پیامبر اعظم ده‌ها فروند ناو و ناوچه، 50 دستگاه مجموعه‌های موشک‌های سطح- دریا و چهار فروند جنگنده شرکت داشتند که موشک‌های پیشرفته به سوی اهداف فرضی پرتاب کردند.» براساس گزارش ایتارتاس، واحدهای سپاه پاسداران با استفاده از موشک‌های بالستیک فتح و زلزال، ماکتی از یک ناو هواپیمابر امریکایی را در نزدیکی جزیره لارک هدف قرار داده و نابود کردند.
تارنمای روسی «ایران رو»: اقتدار ایران در عرصه دریایی
تارنمای روسی «ایران رو» نیز در گزارشی با اعلام اینکه «ایران پیشرفته‌ترین نیروی دریایی خاورمیانه را دارد که به تسلیحات بسیار پیشرفته ساخت این کشور مجهز هستند.» نوشت: نیروی دریایی سپاه پاسداران در رزمایشی که در منطقه آب‌های جنوبی این کشور برگزار کرد، اقتدار ایران در عرصه دریایی را به جهانیان نشان داد. به گزارش تارنمای روسی، ربات جدید ایرانی قادر به عکسبرداری تا فاصله 50 متری و شلیک گلوله تا برد پنج کیلومتر است.

روزنامه «راسیسکایا گازتا»: نمایش پیشرفته‌ترین تسلیحات ایران
روزنامه «راسیسکایا گازتا» ارگان دولت روسیه نیز در مقاله‌ای با عنوان «موشک ایرانی ماکت ناوهواپیمابر امریکایی را نابود کرد» نوشت: در جریان رزمایش دریایی سپاه پاسداران که در آب‌های دریای عمان و خلیج فارس برگزار شد، ماکت ناوهواپیمابر امریکایی مورد حمله قرار گرفت.
روزنامه بیجینگ وان بائو (چین): نمایش قدرت نظامی ایران
روزنامه پرمخاطب بیجینگ وان بائو (عصرنامه پکن) در گزارشی ویژه، ضمن پرداختن به ابعاد مختلف نهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص) نوشت: براساس گفته بسیاری از مقامات نظامی ایران و با مشاهده تصاویر و گزارشات مربوط به این رزمایش می‌توان این رزمایش را به نوعی نمایش قدرت نظامی ایران در دریاها توصیف کرد.