نگرانی در زمینه کیفیت آب تهران وجود ندارد
نگرانی در زمینه کیفیت آب تهران وجود ندارد

خط امام : مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه توجه به کیفیت آب از مهمترین اهداف و برنامه های وزارت نیرو است، گفت: آبی که در لوله ها قرار دارد و مورد مصرف مشترکان قرار می گیرد از نظر کیفیت هیچ مشکلی برای مصرف ندارد. محمد پرورش در گفت وگو با […]

خط امام : مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اینکه توجه به کیفیت آب از مهمترین اهداف و برنامه های وزارت نیرو است، گفت: آبی که در لوله ها قرار دارد و مورد مصرف مشترکان قرار می گیرد از نظر کیفیت هیچ مشکلی برای مصرف ندارد.

محمد پرورش در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: متاسفانه نسبت به وضعیت آب تهران ظلم شده چرا که هر از گاهی اظهارنظرهایی در خصوص کیفیت آن به گوش می رسد که ادعاهای بی موردی است.
وی ادامه داد: مساله کیفیت آب موضوعی است که وقتی از طریق رسانه ها مطرح می شود با توجه به اعتماد مردم به رسانه ها باعث افزایش نگرانی ها در جامعه می شود.
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران، اظهار داشت: باید هر مسئولی در حیطه کاری خود وارد عمل شود و اگر کسی تاسیسات آب تهران را دیده باشد و مطالبی را عنوان نماید، باید در این زمینه پاسخگو باشد.
پرورش تصریح کرد: در خصوص کیفیت آب دستگاه های نظارتی از جمله وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی باید اعلام نظر نماید و اگر فردی در زمینه آلودگی آب تهران اطلاعاتی دارد باید به این مرکز مراجعه نماید تا ادعای او مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی افزود: آب خام، آبی است که از کوه سرازیر می شود و قطعا آلودگی هایی دارد ولی شرکت آب و فاضلاب برای رساندن آب داخل لوله به مشترکان فرایندهای زیادی را طی می کند تا از هرگونه آلودگی پاک باشد.
مدیرعامل شرکت آبفای استان تهران همچنین با اشاره به وضعیت بارندگی ها و منابع آبی سدهای تهران، گفت: بهترین روش در حال حاضر برای عبور از شرایط فعلی مدیریت مصرف است .
پرورش اضافه کرد: در روز بیست و دوم اسفند ماه که مردم اقدام به پاکیزه نمودن منازل خود کردند مصرف آب 200 هزار مترمکعب افزایش یافت که توصیه ما به شهروندان این است که مدیریت مصرف را در اولویت قرار دهند.
گفتنی است روز گذشته محمد شاعری رئیس ستاد محیط زیست شهر تهران در اظهار نظری اعلام کرده بود که براساس نمونه گیری انجام شده در برخی مناطق تهران آب آلوده است ولی جای نگرانی وجود ندارد.