دعوت از شهروندان برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین
دعوت از شهروندان برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین

خط امام : شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای، از شهروندان تهرانی برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین دعوت کرد. به گزارش خط امام ، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، این شرکت ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال نو، آمادگی خود را به منظور شرکت در حرکت جهانی ساعت […]

خط امام : شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای، از شهروندان تهرانی برای مشارکت در حرکت جهانی ساعت زمین دعوت کرد.

به گزارش خط امام ، از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، این شرکت ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال نو، آمادگی خود را به منظور شرکت در حرکت جهانی ساعت زمین اعلام کرد.

براساس اطلاعیه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر همکاری گسترده دولت و ملت در سال 1394، این شرکت از مشترکان تهرانی جهت همراهی در این رویداد جهانی و صرفه جویی در مصرف برق دعوت کرد.

ساعت زمین یک رویداد جهانی سازمان دهی شده توسط صندوق جهانی طبیعت است و در آخرین شنبه ماه مارس هر سال برگزار می شود.

در این رویداد، خانواده ها و اصناف و واحدهای کوچک صنعتی با خاموش کردن چراغ ها و سایر دستگاه های الکتریکی غیرضروری خود به مدت یک ساعت، آن را یادآوری می کنند و آرمان نخست این اقدام این است که آگاهی درباره تغییرهای آب و هوایی و نیاز به مصرف محتاطانه انرژی در جهان تداوم یابد.

این برنامه با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی و مقابله با تغییر اقلیم امروز (شنبه هشتم فروردین ماه) از ساعت 20 و 30 تا 21 و 30 دقیقه انجام می شود.

یادآور می شود، همزمان با این رویداد جهانی، برج میلاد در تهران به مدت یک ساعت خاموش می شود.