دو جنگنده دیگر عربستان در یمن ساقط شد
دو جنگنده دیگر عربستان در یمن ساقط شد

خط امام : پایگاه خبری الیمن السعید اعلام کرد که پدافند هوایی یمن جمعه موفق شد، دو فروند جنگنده عربستانی را سرنگون کند. پایگاه خبری الیمن السعید نوشت: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا به دلیل اینکه نیروهای آمریکایی دو خلبان عربستانی را در دریای سرخ نجات دادند، تشکر کرد. […]

خط امام : پایگاه خبری الیمن السعید اعلام کرد که پدافند هوایی یمن جمعه موفق شد، دو فروند جنگنده عربستانی را سرنگون کند.

پایگاه خبری الیمن السعید نوشت: سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان از باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا به دلیل اینکه نیروهای آمریکایی دو خلبان عربستانی را در دریای سرخ نجات دادند، تشکر کرد.

الیمن السعید می افزاید: پیش از این، رسانه ها از سرنگون شدن دو هواپیمای جنگی عربستان توسط پدافند هوایی یمن خبر داده بودند.

این پایگاه خبری یمنی می نویسد: پیام تشکر پادشاه عربستان از رییس جمهوری آمریکا در حقیقت اعتراف رسمی عربستان مبنی بر سرنگون شدن این دو هواپیما بوده و این در حالی است که رسانه های عربستانی پیش از این، خبر سرنگون شدن این دو هواپیما را تکذیب کرده بودند.

این پایگاه خبری خاطر نشان کرده که پدافند هوایی یمن دو فروند هواپیمای مهاجم مصری و سودانی را نیز در صنعا سرنگون کرد که خلبان مصری کشته شد اما خلبان سودانی به اسارت نیروهای یمن درآمد.

رسانه های عربستانی تنها سقوط یک هواپیمای جنگی خود را تایید کرده و آن را ناشی از نقص فنی دانستند و پیش از آن نیز اعلام کرده بودند که کل پدافند هوایی یمن را از کار انداخته و نابود کرده اند، اما سرنگون شدن این هواپیماها ادعای کذب آنها را ثابت کرد.

رسانه های یمنی روز پنجشنبه نیز از سرنگون کردن یک فروند هواپیمای شناسایی بدون سرنشین متجاوز خبر داده بودند.