پایان مذاکره ظریف – کری/ آغاز رایزنی های دو جانبه
پایان مذاکره ظریف – کری/ آغاز رایزنی های دو جانبه

خط امام : مذاکره محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و جان کری همتای امریکایی او پس از یک ساعت پایان یافت تا رایزنی های دو و چند جانبه در حاشیه آن انجام شود.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، قرار است تا دقایقی دیگر جان کری و لوران فابیوس در هتل […]

خط امام : مذاکره محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و جان کری همتای امریکایی او پس از یک ساعت پایان یافت تا رایزنی های دو و چند جانبه در حاشیه آن انجام شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، قرار است تا دقایقی دیگر جان کری و لوران فابیوس در هتل بوریواژ با یکدیگر دیدار و گفت و گو کنند.

مذاکرات ایران و امریکا از روز چهارشنبه پنجم فروردین با رایزنی معاونان وزیران خارجه دو کشور درلوزان شروع شد و تا به امروز ادامه دارد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و جان کری همتای امریکایی او صبح شنبه مذاکرات برای یافتن راه حل مسائل باقیمانده را از سر گرفتند.

این جلسه نیز همچون جلسات گذشته با حضور علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، ارنست مونیز وزیر انرژی امریکا و سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر خارجه ایران، وند شرمن معاون وزیر خارجه امریکا و هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا تشکیل شد.

دقایقی قبل از این جلسه لوران فابیوس وارد لوزان شد. سایر وزیران خارجه نیز بتدریج ظرف امروز و فردا به لوزان می آیند تا به مذاکرات ملحق شوند.

irna.ir