امام(س)پیش از انقلاب و پس از آن برای جمهوریت نظام اصالت طریقی و موضوعی قائل بود
امام(س)پیش از انقلاب و پس از آن برای جمهوریت نظام اصالت طریقی و موضوعی قائل بود

خط امام : در آستانه دوازدهم فروردین سالروز رفراندوم جمهوری اسلامی مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ضمن گرامیداشت این حرکت تاریخی که محصول اندیشه و تاکیدات رهبر کبیر انقلاب بوده ، یادآور شده …مواضع روشن امام(س) در پیش وپس از انقلاب به خوبی نشان می دهد که ایشان برای جمهوریت نظام همچون اسلامیت […]

خط امام : در آستانه دوازدهم فروردین سالروز رفراندوم جمهوری اسلامی مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ضمن گرامیداشت این حرکت تاریخی که محصول اندیشه و تاکیدات رهبر کبیر انقلاب بوده ، یادآور شده …مواضع روشن امام(س) در پیش وپس از انقلاب به خوبی نشان می دهد که ایشان برای جمهوریت نظام همچون اسلامیت نه تنها اصالت طریقی که اصالت موضوعی قائل بود و تاکید آن حضرت بر جمهوری اسلامی «نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر» تلاشی صادقانه برای پیشگیری از هرگونه تفسیر سلیقه ای و جناحی از ماهیت و شکل نظام بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن کامل بیانیه به شرح ذیل است…

دوازدهم فروردین سالروز برگزاری رفراندوم «جمهوری اسلامی» که به ابتکار امام خمینی(س) برای اولین بار، سرآغاز تشکیل نظامی دینی مبتنی بر رای مردم شد، یکی از مهمترین و خاطره انگیز ترین مقاطع تاریخ حیات سیاسی ملت ایران است.

رهبر کبیر انقلاب با آنکه جزوه درس‌های ولایت فقیه خود در نجف اشرف را تحت عنوان «حکومت اسلامی» منتشر کرد ، اما نظام سیاسی پس از انقلاب را “جمهوری اسلامی” نامید و آرای مردم در تمام عرصه‌ها را مشروعیت بخش دانست.

متاسفانه عافیت طلبانی که در سالهای نهضت هرگونه مبارزه را نفی کرده ومسولیت ریخته شدن خون بیگناهان به دست رژیم شاه را بیشتر متوجه امام(س) و مبارزان می دانستند، امروز انقلابی تر از دیگران، نقش مردم را به کلی انکار کرده و آن را تزئینی و تقویتی می خوانند و اعلام رکن «جمهوریت »به وسیله بنیانگذار فقید نظام را از باب مصلحت می دانند. در حالیکه مواضع روشن امام(س) در پیش وپس از انقلاب به خوبی نشان می دهد که برای جمهوریت نظام همچون اسلامیت نه تنها اصالت طریقی که اصالت موضوعی قائل بود و تاکید آن حضرت بر جمهوری اسلامی «نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر» تلاشی صادقانه برای پیشگیری از هرگونه تفسیر سلیقه ای و جناحی از ماهیت و شکل نظام بوده است.

مجمع نیروهای خط امام ضمن پاسداشت یاد همه شهیدان و ایثارگران و امام راحل ، روز« جمهوری اسلامی» و ارزشهای منبعث از آن را گرامی می دارد و از همه مسولان و نیروهای سیاسی کشور میخواهد تا به عهد دیرین خود با مردم در این روز پایبند بوده و سرمایه اعتماد عمومی را در سالی که از سوی رهبرانقلاب «همدلی و همزبانی » نامیده شده قدر بدانند.

در پایان ضروریست مراتب انزجار خود از حمله ارتش سعودی به کشور یمن را ابراز داشته و به دولت حاکم بر عربستان و سایر کشورهای عربی یاد آور شویم که اگر قدرت وقاطعیتی هست چرا در پاسخ به ندای مظلومانه مردم فلسطین و لبنان و علیه رژیم اشغالگر اسراییل در شصت سال گذشته به کار گرفته نشد؟ آیا موجب تعجب و نفرت عمومی نیست که مدعیان خدمت به حرمین شریفین، امنیت شهروندان و غیر نظامیان در کشورمسلمان همسایه را به بهانه های واهی و پیش از آنکه تهدیدی متوجه عربستان شده باشد ازبین برده و بیگناهان را آماج حملات خود قرار دهند؟

جا دارد از نهادهای بین المللی و سایر کشور های دنیا پرسیده شود که آیا سکوت دربرابر چنین رویه هایی موجب بروز هرج و مرج و نا امنی در دنیا نخواهد شد؟ آیا دوگانگی در روندهای سیاسی و بین المللی پایان بخش مشروعیت نهادهای بین المللی وهنجارهای پذیرفته شده در این بخش نیست؟

مجمع نیروهای خط امام از همه نخبگان و فرهیختگان جهان اسلام و مدافعان صلح و حقوق بشر در دنیا می خواهد تا با عزم راسخ تلاشهای خود برای پایان دادن به این حملات وحشیانه را به کار گرفته و بدانند که سکوت امروز زمینه ساز تکرار چنین جنایتهایی در سایر نقاط دنیا خواهد شد.

والسلام

مجمع نیروهای خط امام