امارات از ناامیدی کشورهای متحد علیه یمن خبر داد
امارات از ناامیدی کشورهای متحد علیه یمن خبر داد

خط امام : دولت امارات فاش کرد که کشورهای ائتلاف پس از مخالفت ترکیه و پاکستان برای مشارکت در عملیات ‘طوفان قاطعیت’ به رهبری عربستان علیه یمن، به شدت ناامید شده اند. پایگاه خبری عراقی نهرین نت روز یکشنبه گزارش داد که در پی مخالفت ترکیه و پاکستان در پیوستن به کشورهای ائتلاف علیه یمن، […]

خط امام : دولت امارات فاش کرد که کشورهای ائتلاف پس از مخالفت ترکیه و پاکستان برای مشارکت در عملیات ‘طوفان قاطعیت’ به رهبری عربستان علیه یمن، به شدت ناامید شده اند.

پایگاه خبری عراقی نهرین نت روز یکشنبه گزارش داد که در پی مخالفت ترکیه و پاکستان در پیوستن به کشورهای ائتلاف علیه یمن، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات به نپیوستن آنکارا و اسلام آباد به ائتلاف علیه یمن حمله کرد و مواضع این دو کشور را مبهم و متناقض توصیف نمود.

قرقاش با بیان این که مواضع ترکیه و پاکستان بهترین دلیلی است که امنیت کشورهای عربی از لیبی گرفته تا یمن، نگران کننده است، در صفحه اجتماعی خود در توییتر نوشت که این آزمایش (مواضع ترکیه و پاکستان) بهترین شاهد برای این ماجرا است.

وزیر اماراتی به اظهارات وزیر خارجه ترکیه اشاره کرد که گفته بود، دیدگاه های ما با ایران در باره یمن یکی است و حل مسایل به شیوه دیپلماتیک بر عهده ترکیه، ایران و عربستان است .

وزیر خارجه ترکیه درباره حمله برخی کشورهای عربی به سرکردگی عربستان به یمن نیز گفته است که موضع آنکارا بیطرفانه خواهد بود.

قرقاش در یادداشت خود نوشت: به نظر می رسد رابطه با تهران برای اسلام آباد و آنکارا از رابطه با کشورهای حوزه خلیج فارس اهمیت بیشتری دارد.

وی افزود که پاکستان که خود خواستار مواضع روشن و واضح از سوی کشورهای حوزه خلیج فارس است، در این مساله موضع مبهم و متناقضی در پیش گرفته است.

به اعتقاد قرقاش، اکنون امنیت منطقه خلیج فارس و سرنوشت آن مورد آزمایش قرار گرفته و این لحظه ای است که متحد واقعی از متحد شعاری و حرفی مشخص می شود.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات، به تصمیم پارلمان پاکستان که با درخواست عربستان در پیوستن به ائتلاف علیه یمن مخالفت کرد، اشاره نمود و افزود که موضع اسلام آباد در حمایت از عربستان متناقض، خطرناک و خلاف انتظار بود.

عربستان به همکاری برخی دیگر از کشورهای عربی از ششم فروردین حملات وحشیانه ای علیه مردم یمن آغاز کرده است .

در حملات هوایی ارتش عربستان و امارات به یمن، تاکنون صدها غیرنظامی یمنی کشته و هزاران نفر دیگر مجروح شده اند .