سه شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۷

سید هادی خامنه ای در دیدار فرزندان میر حسین و زهرا رهنورد

آقای موسوی حتی از مخالفش هم دفاع می کرد/ امیدواریم زمینه های آزادی و رفع حصر سریعتر فراهم آید

آقای موسوی حتی از مخالفش هم دفاع می کرد/  امیدواریم زمینه های آزادی و رفع حصر سریعتر فراهم آید

خط امام : حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای به مناسبت آغاز سال نو به دیدار فرزندان میر حسین موسوی و زهرا رهنورد رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، وی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک سال نو به خانواده موسوی و رهنورد ، برای آنان سالی همراه با خیر و برکت و صبر و مقاومت آرزو کرد و اظهار امیدواری نمود تا زمینه های آزادی عزیزان در بند و حصر و زندان هرچه سریعتر با تلاش دلسوزان و علاقمندان به انقلاب و نظام و مردم فراهم آید.

سید هادی خامنه ای همچنین درباره آخرین وضعیت مهندس موسوی و خانم رهنورد از وضعیت زندان خانگی و نحوه رسیدگی به نیازهای پزشکی و درمانی آنان پرسید وضمن اظهارنگرانی در این زمینه گفت: برخورداری از امکانات پزشکی و درمانی مناسب و نیز حق ارتباط و وجود راههای کسب خبر ، حق همه شهروندان است و مسولان مربوطه در دولت و سایر دستگاهها درباره محصورین و زندانیان بیش از سایر مردم مسولیت دارندچون این افراد امکان پیگیری موضوع از راههای عادی برایشان فراهم نیست.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام با اشاره به ویژگی های خاندان موسوی و بیان خاطراتی از بزرگان این خاندان گفت: ما از این خانواده جز تدین و اخلاق نیک و عمل صالح و ساده زیستی سابقه دیگری در ذهن نداریم و جناب مهندس موسوی در چنین خاندانی پرورش یافت و به همان فرهنگ هم وفادار است.

این نماینده سابق مجلس همچنین با یادآوری برخی از سوابق فرهنگی و سیاسی و اجرایی میرحسین موسوی در قبل و بعد از انقلاب گفت: در همه این سالها همواره اخلاص و تعهد ایشان که از یک اعتقاد عمیق دینی و اخلاقی ناشی می شد را همگان از نزدیک شاهد بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید هادی خامنه ای افزود: یادم هست گاهی در برخی جلسات که بعضی دوستان نسبت به برخی افراد انتقاداتی مطرح می کردند، آقای موسوی به رغم آنکه همان افراد رابطه خوبی با ایشان نداشتند وحتی به شدت مخالفت هم می کردند، اما از آنها دفاع می کرد و عملکردشان را به گونه ای توجیه می کرد و می خواست که جانب انصاف و اعتدال حتما رعایت شود. چنین روحیاتی را در کمتر کسی می توان دید .

وی نقش نخبگان سیاسی وفرهنگی در آگاهی بخشی به جامعه را بسیار مهم دانست و گفت: در سالهای گذشته شاهد رویدادها وجریاناتی بودیم که تحولات فکری ، فرهنگی و اجتماعی عمیقی را در جامعه ایجاد کرد، بسیاری از مرزبندی های قبلی تغییر کرد و سطح بینش مردم به دلیل همین حوادث و با تلاشهای فرهنگی مختلفی که در متن جامعه انجام شد ارتقا یافت و این روند همچنان در حال تداوم است . با آنکه عده ای تصورمی کنند قدرت کنترل همه چیز را دارند اما توجه ندارند که تحول فرهنگی و اجتماعی مهار شدنی نیست.

وی در ادامه ضمن اظهار خرسندی از بهبود حال مادر دکتر رهنورد از او به عنوان بانویی صبور و دارای فهم بالای فرهنگی یاد کرد که فرزندی مانند خانم رهنورد را تربیت کرده است.

سید هادی خامنه ای همچنین به مقام علمی و فرهنگی دکتر زهرا رهنورد پرداخت وضمن اظهار تاسف از اینکه جامعه از خدمات علمی و فرهنگی وی محروم مانده به نکوداشتی که چند سال قبل در انجمن مفاخر ملی برای ایشان برگزار شد اشاره کرد و گفت: همان نکوداشت و تجلیل های دیگرو آثار تالیفی و هنری ایشان نشان می دهد که ما از چه شخصیتی سخن می گوییم.

وی درپایان اظهار امیدواری کرد تا زمینه های آزادی و رفع حصر آقایان موسوی ، کروبی، خانم رهنورد و سایر زندانیان هرچه سریعتر فراهم آید.

نوشته شده توسط خط امام در شنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۸:۴۹ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.