خط امام : سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن حملات هوایی عربستان به یمن تاکید کرد: این گونه اقدامات نسل کشی بوده و در مغایرت کامل با قوانین بین المللی است . به گزارش خط امام ، به نقل از ایرنا، مرضیه افخم تداوم و تشدید حملات هوایی عربستان به یمن و بمباران […]

خط امام : سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکوم کردن حملات هوایی عربستان به یمن تاکید کرد: این گونه اقدامات نسل کشی بوده و در مغایرت کامل با قوانین بین المللی است .

به گزارش خط امام ، به نقل از ایرنا، مرضیه افخم تداوم و تشدید حملات هوایی عربستان به یمن و بمباران مناطق مسکونی و پرجمعیت به ویژه در شمال یمن را محکوم کرد.

وی با اشاره به گذشت بیش از چهل روز از حملات بی هدف و بدون تمایز بین مراکز نظامی و غیرنظامی یمن و استفاده از سلاح های ممنوعه با هدف و قصد افزایش تعداد کشته ها، این کار را مغایر قوانین بین المللی دانست.

افخم خواستار ایفای نقش فعال سازمان ملل جهت توقف حمله علیه مردم بی دفاع یمن و سرعت بخشیدن در امر امدادرسانی به مردم مظلوم و آسیب دیده این کشور شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: انتظار می رود برای جلوگیری از استمرار فجایع رقت بار انسانی در یمن، همه نهادهای تخصصی و مسئول با فوریت وارد عمل شوند.

افخم تصریح کرد: مسیر جدید ارسال کمک های ایران هماهنگ شده است و امیدواریم کمک های انسان دوستانه ایران بدون مشکل و مانع تراشی به دست مردم یمن برسد.

‘یوهانس ون در کلاوو’ نماینده سازمان ملل برای ارسال کمک های انسان دوستانه به یمن، ضمن محکوم کردن حملات هوایی عربستان سعودی به مناطق شمالی یمن، این اقدام را مغایر با قوانین بین المللی اعلام کرده است.