شعار آزادی و استقلال طلبی وجه اشتراک و تابناک ترین آیینه هویت و ماهیت مبارزات ملت ماست
شعار آزادی و استقلال طلبی وجه اشتراک و تابناک ترین آیینه هویت و ماهیت مبارزات ملت ماست

خط امام : مجمع نیروهای خط امام در استان کهگیلویه و بویراحمد طی یک بیانیه اي تحلیلی همزمان با دوم خرداد ماه ضمن گراميداشت اين روز بياد ماندني آغاز مجدد فعاليت خود در اين استان را رسما اعلام نمود. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام متن اين بيانيه به شرح زير است … بسم […]

خط امام : مجمع نیروهای خط امام در استان کهگیلویه و بویراحمد طی یک بیانیه اي تحلیلی همزمان با دوم خرداد ماه ضمن گراميداشت اين روز بياد ماندني آغاز مجدد فعاليت خود در اين استان را رسما اعلام نمود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام متن اين بيانيه به شرح زير است …
بسم الله الرحمن الرحیم
بدون شک انقلاب اسلامی ایران نه تنها نقطه عطفی در تاریخ پر فرازو نشیب مردمان خداجوی این سرزمین به حساب می آید بلکه یکی از تامل برانگیزترین رخدادهای دوران ساز قرن بیستم است که پژواک آن در گستره جهان طنین انداخت و افکار جستجوگر بسیاری را از اقصی نقاط عالم برای واکاوی و تحلیل چرایی و چیستی آن به تکاپو واداشت. این انقلاب باشکوه به عنوان اوج ثمردهی اصرار و پافشاری تاریخی ملت رشید ایران توانست صولت سرمای استبداد را بشکند و بند اسارت استعمار را بگسلد.
این نسیم دل انگیز که در پرتو اندیشه حضرت امام خمینی و با عزم جزم مردان و زنان این سرزمین در دیار ما وزیدن گرفت و جان و جهان ما را متاثر ساخت هویت و ماهیتی روشن دارد که مبتنی برآن هویت و ماهیت قابل تبیین ، تفسیر و تحلیل است. شعار و مطالبات اصلی و راهبردی ملت عزیز در دوران و کوران مبارزه بویژه شعار آزادی و استقلال طلبی به عنوان وجه اشتراک و ترجیع بند همه شعارها و مطالبات ، تابناک ترین آیینه ای ست که می توان درآن هویت و ماهیت این رستاخیز بزرگ مردمی را به نظاره نشست.
در نهایت شعارها و مطالبات مترقی ملت در قامت والایی به نام جمهوری اسلامی جلوه ای شورانگیز یافت و بسط و شرح حدود و ثغور این جمهوری نوپا در میثاق ملی ملت یعنی قانون اساسی مورد تایید ،تاکید و تصویب قرار گرفت . تا به امروز مردم دردمند و آگاه ایران با پایداری و جانفشانی های هوشمندانه و هنرمندانه ای از جمهوری اسلامی و ارزش های والای منبعث از آن به عنوان یک دستاورد بزرگ ملی و دینی پاسداری نموده اند و در این مسیر با رنج ها ، تلخی ها و تنگناهای بسیاری مواجه گشته اند.
آنها نیک می دانند که برای حفظ آزادی ، استقلال ، حاکمیت بر سرنوشت خویش و کارآمدی نظام برآمده از انقلاب مردمی و اسلامی شان باید هزینه های گزافی بپردازند و این هزینه ها در قیاس با فوائد و منافع سیاسی و اجتماعی که از رهگذر این مقاومت ها و ایثارها حاصل می گردد ناچیز و غیر قابل اعتنا می باشد. اما آن چیزی که می تواند غبار غم بر رخسارشان بیفشاند و زانوان شان را در این سلوک مدنی و سیاسی بلرزاند تفسیرها و تعبیرهای تنگ نظرانه و متحجرانه از ماهیت و شکل نظام است که گاه و بیگاه به بهانه دفاع از نظام از دهان و حلقوم انقلابیون پس از فتح بیان می شود. شوربختانه امروز شاهدیم که چگونه عده ای که در سال های مبارزه عافیت اختیار کرده بودند و مسوولیت ریخته شدن خون مردم به دست رژیم شاه را متوجه امام و انقلابیون می دانستند انقلابی تر از انقلابیون راستین گشته ودر میدان فارغ از خطر شجاعتر از شجاعان عصر مبارزه و خون وجانفشانی شده اند.
اینان هر روز به بهانه های واهی چهره پر فروغ جمهوریت نظام را خاک می پاشند و به خیال خام خود مشق دین و مذهب تقریر می کنند. این بی خبران تا بدانجا پیش رفته اند که اعلام رکن جمهوریت توسط بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی را اقدامی مبتنی بر مصلحت عنوان می نمایند.
در حالی این جفاهای ناروا را در حق امام عزیز روا می دارند که مواضع روشن امام در قبل و بعد از انقلاب گواه راستینی بر اصالت جمهوریت نظام همپای اسلامیت آن در جغرافیای اندیشه آن رهبر فقید می باشد. این تحریف ها امروز بیشتر و بهتر از هر روز دیگری رمز تکیه و تاکید امام عزیز بر جمهوری اسلامی (نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر ) را برای اذهان و وجدان دوستداران حقیقی ایشان مشخص نموده است. امام در دوران زعامت سیاسی خویش خطر این گروه های عافیت طلب و فرصت طلب را به خوبی احساس و به تناسب مناسبت های مختلفی به معرفی این انقلابی نماها همت گماشته اند.
از باب نمونه معیار و معمار کبیر انقلاب در تقبیح رویکرد وعملکرد انجمن حجتیه ای ها می فرماید: حجتیه ای ها با اینکه مبارزه را حرام کرده بودند و اعتصاب چراغانی نیمه شعبان را به نفع شاه شکستند امروز انقلابی تر از انقلابیون شده اند . براستی مصداق این فرمایش امام بزرگوار که فرموده اند: شکست خوردگان دیروز سیاست بازان امروز شده اند چه طیفی و طایفه ای می تواند باشد ؟ به روشنی اعلام می داریم تفکری که به اصالت رای مردم باور ندارد و پذیرش آن را تنها از باب تزیین ، اضطرار واسکات خصم می داند در تقابل با خط اصیل انقلاب یعنی خط امام و اهداف متعالی آن قرار دارد . بر ما و همه دوستداران و علاقمندان بینش ، منش و روش خمینی کبیر صرف نظر از صف بندی ها و جناح بندی های متداول فرض است نسبت به روشنگری در خصوص این کلام و مرام انحرافی که با نقاب دفاع از انقلاب طی یک حرکت خزنده ای در طول سالیان اخیر به میدان آمده است از هیچ کوششی دریغ نورزیم .
مجمع نیروهای خط امام استان کهگیلویه و بویراحمد با درک ضرورت لزوم دفاع از خط اصیل انقلاب و راه و مسلک بنيانگذار کبیر آن بر مبنا و محور باورهای پیش گفته و با رویکرد گفتمان برآمده از انتخابات 2 خرداد 1376 که در افق و سپهر سیاسی جمهوری اسلامی ایران به گفتمان اصلاحات موسوم گشت- که این گفتمان در واقع بازخوانی مطالبات تاریخی ملت ایران در موقعیت و شرایط جدیدی به حساب می آید- ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و تبریک و پاسداشت سالروز حماسه تاریخی و ماندگار دوم خرداد 1376 با همیاری و همراهی افرادی همدل و همسو ، باورمند به آرمان ها و باورهای حضرت امام، انقلاب اسلامی و گفتمان اصلاحات در چارچوب قواعد ، قوانین و مقررات موضوعه نظام جمهوری اسلامی موجودیت سیاسی خود را در فضای سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام می نماید. شایسته است از هم اندیشی ، همیاری ، همراهی و همدلی احزاب ، افراد و پیشگامان عزیز جریان اصلاح طلب استان مراتب تقدیر وسپاس خود را اعلام نماییم. امیدواریم در کنار افراد و احزاب اصلاح طلب استان بتوانیم در راستای گفتمان انقلاب اسلامی وبا رویکردی اصلاح طلبانه کارنامه اصیل و ماندگاری را از خود به یادگار بگذاریم.
ان ارید الا الاصلاح مااستطعت و ما توفیقی الابالله علیه توکلت و الیه انیب (سوره مبارکه هود آیه 88)