دوشنبه, ۰۵ فروردین ۱۳۹۸

بیانیه شوراي مركزي مجمع نيروهاي خط امام (ره) اردبیل

شورای شهر اردبیل سیاسی عمل می کند

شورای شهر اردبیل سیاسی عمل می کند

خط امام : شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) در استان اردبیل با صدور بیانیه ای استعفای قانونی شهردار سابق اردبیل برای کاندیداتوری را “سیاسی” و پذیرش آن از طرف شورای شهر اردبیل را “سیاسی تر” خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن این بیانیه به این شرح است … 

شورای شهر اردبیل در آستانه انتخابات مهم مجلس دهم با قبول استعفای شهردار اردبیل خود را در معرض داوری افکار عمومی قرار داده است.

منتخبین مردم در پارلمان محلی اگر چه خود نیک می دانند، در جایگاهی که قرار گرفته اند و ودیعه ای که مردم به امانت به آنها سپرده اند در پرتو آیه شریفه « و امرهم شورا بینهم » در قالب شورای شهر تجلی یافته است، نهادی است برخاسته از اراده مردم، تا صرفاً در جهت رفاه حال و توسعه عمران و آبادانی شهر قرار گیرد و فارغ از تمامی زد و بندهای سیاسی، هر آنچه در توان خود می بینند و دارند، صرفاً در مسیر یاد شده تلاش نمایند، چرا که جز این باشد، منتخبین مردم در شورای شهر نه می توانند رای مردم را به امانت داشته باشند و نه می توانند جانب عدالت را داشته باشند.

اما متاسفانه به نظر می رسد عده ای به شورا و شهرداری نه به دیدگاه خدمت بلکه به مثابه رسیدن به قدرت می نگرند و بروز چنین حرکت هایی باعث می شود تا رفتارهای نه سنجیده و حرکت های نپخته برخی افراد در مقابل چشم بینای مردم و ذهن خلاق آنها دوباره مورد واکاوی قرار گیرد. و سیاسی بودن استعفا و سیاسی تر بودن پذیرش آن از سوی اعضای محترم بیش از پیش به اذهان عمومی خطور پیدا کند.

اگر چه معتقدیم پذیرش یا رد استعفای شهردار، حق قانونی اعضای محترم شورای شهر می باشد و این اعضای شورای شهر هستند که تصمیم نهایی را اتخاذ می کنند، اما آنچه که تمام وجوه این استعفا را متمایز می کند، نه عذر شخصی بوده و نه قصور فنی شهردار، چرا که اگر این بود، در روند بررسی و پذیرش استعفا به آن استناد می شد، و از آنجایی که موارد مطروحه، از دلایل استعفا و پذیرش آن نبوده است، شائبه های سیاسی بودن آن و سیاست زدگی برخی از اعضای شورای شهر بیش از پیش در اذهان و افکار عمومی متبادر می گردد.

و اگر پیش تر خدمات رسانی شهردار در نهاد بزرگ شهرداری به دلیل وجود شایعه هایی بر حضور شهردار در انتخابات آتی از سوی عده ای از مردم شهر صرفاً سیاسی و در جهت تبلیغ فردی و جریان خاصی قلمداد می شود، اینک با گذشت زمان بار دیگر ثابت کرد اگر چه برخی از دوستان به عنوان وکلای مردم نه تنها عمداً و یا سهواً نخواستند با این گونه حرکات تحریک کننده برخورد کنند، بلکه خود نیز جزئی از این فرآیند بوده اند تا نهاد بزرگ مردمی شهرداری، که از پر امکانات ترین و پردامنه ترین تشکل های اداری و خدماتی می باشد را به عنوان سکوی پرتاب در اختیار عده ای قرا دهند تا تحت لوای خدمت، عزم قدرت نمایند.

مجمع نیروهای خط امام استان، همانند دیگر اقشار مردم معتقد است اگر چه این روزها تب مجلس صلاحیت شورای شهر را با ابهام جدی مواجه کرده و در این بین رقابت شورائیان و شهرداری برای ورود به عرصه انتخابات مجلس موجب بی اعتمادی مردم به وکلای خود در شورای شهر گردیده است ، بلکه موجب اختلال در روند عمران و آبادانی شهر نیز شده است.

فلذا انتظار آن می رود تا اعضاء محترم شورا با درس گرفتن از اشتباهات گذشته خود، امانت مردم را ارج نهند و با اتکال به وجدان کاری و قسم قرآنی خود، با دوری از هرگونه جنجال های سیاسی بدور از تعصبات حزبی، قومی، قبیله ای با دعوت از افراد کار بلد و رزومه دار، که اهلیت و صلاحیت لازم را دارند برای نجات نهاد تقریباً ورشکسته و مملو از بدهی، گام بردارند تا در سایه این تدبیر، هر چه زودتر شاهد زدوده شدن محرومیت از سیمای خسته و فرسوده دارالارشاداردبیل گردیم.

در پایان مجمع نیروهای خط امام استان امیدوار است تا وکلای مردم آیه شریفه « و امرهم شورا بینهم » را که زینت بخش صحن شورا هم است را نصب العین خود قرار داده و با استعانت از حضرت احدیت بدور از هیجانات و سلایق سیاسی، در انتخابات شهرداری دقت لازم را داشته باشند تا فردای دیگر نه در پیشگاه مردم و وجدان خود شرمنده شوند و نه در محضر حضرت حق سرافکنده گردند.

منبع: تابناک

نوشته شده توسط خط امام در پنجشنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۷ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.