شرکت مخابرات فرانسه رژیم صهیونیستی را تحریم کرد
شرکت مخابرات فرانسه رژیم صهیونیستی را تحریم کرد

خط امام : شرکت مخابرات فرانسه (اورنج) روز پنجشنبه اعلام کرد به درخواست گروه های حقوق بشری و مدافع حقوق فلسطینیان، به همکاری خود با شرکت تلفن همراه رژیم صهیونیستی (پارتنر) پایان می دهد. به گزارش خط امام ، خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس اشغالی،گروه های حقوق بشری و مدافع حقوق فلسطینیان از شرکت مخابراتی […]

خط امام : شرکت مخابرات فرانسه (اورنج) روز پنجشنبه اعلام کرد به درخواست گروه های حقوق بشری و مدافع حقوق فلسطینیان، به همکاری خود با شرکت تلفن همراه رژیم صهیونیستی (پارتنر) پایان می دهد.

به گزارش خط امام ، خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس اشغالی،گروه های حقوق بشری و مدافع حقوق فلسطینیان از شرکت مخابراتی پارتنر که دارای مجوز از شرکت فرانسوی برای استفاده از نام و نشان تجاری آن در سرزمین های اشغالی است، به علت فعالیت در شهرک های صهیونیستی ساخته شده در کرانه باختری اشغالی،به شدت انتقاد کرده اند.

گروه های حقوق بشری فرانسه از دولت این کشور و شرکت مخابرات اورنج خواستار قطع روابط با شرکت مخابراتی پارتنر به علت فعالیت آن در شهرک های صهیونیستی شده اند.

شرکت تلفن همراه پارتنر در واکنش به این تصمیم، اورنج را به تسلیم شدن در برابر فشار فلسطینیان متهم کرد.

سخنان ‘استفانی ریشار’ رییس اورنج در قاهره درباره تصمیم این شرکت آن برای قطع روابط با شرکت تلفن همراه رژیم صهیونیستی، موجب واکنش خشم آلود شرکت پارتنر و رژیم صهیونیستی شد.

پنج سازمان غیردولتی و 2 اتحادیه کارگری و تجاری فرانسه در پایان ماه مه (10 خرداد) از اورنج خواستند که ضمن اعلام آشکار قصد خود برای قطع روابط با شرکت پارتنر، نقض حقوق بشر در فلسطین اشغالی توسط این شرکت صهیونیستی را محکوم کند.

درخواست این نهادها بر اساس گزارشی بود حاکی از اینکه فعالیت های تجاری شرکت پارتنر موجب کارآیی اقتصادی شهرک های صهیونیستی ساخته شده در کرانه باختری و دایمی کردن شرایطی می شود که از نظر جامعه بین المللی غیرقانونی است.

جامعه جهانی و سازمان های بین المللی بارها شهرک سازی رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغال شده فلسطینیان در کرانه باختری و اسکان صهیونیست ها را در آن ها؛ غیرقانونی دانسته اند.

ریشار در قاهره تاکید کرد: قصد ما خروج از فلسطین اشغالی است. هر چند که این کار طول می کشد، اما اطمینان داشته باشید که چنین کاری را خواهیم کرد.

‘میری رجو’ وزیر فرهنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به این تصمیم اورنج از فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه خواست که مدیر اجرایی شرکت مخابراتی اورنج را اخراج کند.

به این ترتیت اورنج بزرگترین و معروف ترین شرکت غربی خواهد بود که درخواست جنبش جهانی برای منزوی سازی، خروج سرمایه ها و اعمال تحریم بر رژیم صهیونیستی را پذیرفته است.

دولت فرانسه که دارای روابط خوبی با رژیم صهیونیستی است، 13.45 درصد سهام اورنج را در اختیار دارد.

فرانس تلکوم، با بیش از 180 هزار کارمند که نیمی از آنها در خارج از فرانسه فعالیت می کنند و حدود 221 میلیون مشترک در جهان، بزرگترین شرکت مخابراتی فرانسه و هفتاد و یکمین شرکت بزرگ دنیا به شمار می رود.

دفتر مرکزی این شرکت در پاریس و معتبرترین نشان تجاری آن اورنج است.