به گزارش خط امام ، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، این حملات با پشتیانی نیروی هوایی و با شعار «لبیک یا عراق» انجام شد. وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروی هوایی عراق یک دستگاه تانکر حامل سوخت برای عناصر داعش و یک خودرو حامل تروریستها و تجهیزات نظامی […]

به گزارش خط امام ، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، این حملات با پشتیانی نیروی هوایی و با شعار «لبیک یا عراق» انجام شد.

وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نیروی هوایی عراق یک دستگاه تانکر حامل سوخت برای عناصر داعش و یک خودرو حامل تروریستها و تجهیزات نظامی آنها را نیز در جزیره سامرا در استان صلاح الدین در شمال عراق بمباران و منهدم کرد.

درجریان حملات ارتش عراق به عناصر داعش، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و نیروهای عشایری نیز شرکت داشتند.

در بیانیه ارتش عراق همچنین به هلاکت و زخمی شدن تروریست ها و انهدام تعداد زیادی از خودروها و تجهیزات آنها در مناطق مختلف این دو استان اشاره شده است.

عملیات پاکسازی استان های صلاح الدین و الانبار از هفته گذشته با مشارکت نیروهای امنیتی، نیروهای مردمی(الحشد الشعبی) و با همراهی هزاران عشایر سنی آغاز و تاکنون مناطق گسترده ای در این دو استان آزاد و پاکسازی شده است.

تروریست های تکفیری داعش از 9 ژوئن (19خرداد) سال گذشته با حمله به شمال و غرب عراق،بخش هایی از این مناطق را اشغال کرده و مرتکب جنایت های زیادی شده اند.