کنفرانس صلح یمن نماد شکست آل سعود است
کنفرانس صلح یمن نماد شکست آل سعود است

خط امام : ‘رودنی شکسپیر’، استاد دانشگاه کمبریج با اشاره به کنفرانس ‘صلح یمن’ که قراراست روز دوشنبه در ژنو سوییس برگزار شود، گفت: امیدی به بازگشت ‘عبدربه منصور هادی’ رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت وجود ندارد و این کنفرانس نماد شکست آل سعود است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام […]

خط امام : ‘رودنی شکسپیر’، استاد دانشگاه کمبریج با اشاره به کنفرانس ‘صلح یمن’ که قراراست روز دوشنبه در ژنو سوییس برگزار شود، گفت: امیدی به بازگشت ‘عبدربه منصور هادی’ رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت وجود ندارد و این کنفرانس نماد شکست آل سعود است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، این تحلیلگر سیاسی خاورمیانه در گفت وگو با خبرنگار’ایرنا’ گفت: اگرچه این کنفرانس با هدف ایجاد صلح در یمن برگزار می شود اما امیدی به ماحصل این کنفرانس ندارم چرا که مشکل اصلی اینجاست که عربستان سعودی تنها یک سیاست عملی برای حفظ موقعیتش دارد و آن استفاده از زور است.

وی با بیان اینکه سیاست های رژیم آل سعود شکست خورده است، خاطر نشان ساخت: در این شرایط حتی ذره ای هم احتمال بازگشت ‘عبدربه منصور هادی’ رییس جمهور مستعفی و فراری یمن به قدرت وجود ندارد.

این استاد دانشگاه متذکر شد: عربستان هم اکنون درگیر ناآرامی های داخلی اش است و ‘هیچ حمایتی را از درون جامعه خود ندارد و صرفا از طریق سرکوب و کشتار مردم و یا پرداخت پول قدرتش را حفظ کرده است.’

‘رودنی شکسپیر’، با بیان اینکه ‘هیچکس این کشور را دوست ندارد، اگر چه مردمش از پول بدشان نمی آید’، گفت: چنین کشوری دائما در هراس به سر می برد، چون بیم آن دارد که نیروهای دمکراتیک آن را سرنگون سازند.

این استاد دانشگاه همچنین با رد ادعاهای رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن (منصور عبدربه هادی)، درخصوص دخالت جمهوری اسلامی ایران در این کشور، گفت: تسلط صهیونیست ها بر جریانات اصلی رسانه بدین معناست که ایران در هر اتفاقی متهم است!.

وی با بیان اینکه کشور یمن از طریق دریا و هوا محاصره شده است، افزود: پس چطور [به گفته آنها] ایران می تواند از گروه انصارالله حمایت کند.

شکسپیر اذعان کرد: واقعیت این است که ایران یک کشور دمکراتیک است که بر همین اساس عربستان سعودی از آن متنفر است.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تاعبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

براثر این حملات تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستانها و مدارس و حتی خانه های مردم این کشور ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

رژیم عربستان که با اهداف خاصی از جمله بازگرداندن رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت در صنعا این جنگ را با فریب اذهان عمومی آغاز کرد، اکنون در باتلاق یمن گرفتار شده و به هیچکدام از خواسته های خود نرسیده است