تایمز: اسراییل متهم به جنایات جنگی
تایمز: اسراییل متهم به جنایات جنگی

به گزارش خط امام ، تایمز نوشت: براساس گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل، دو سوم از کشته شدگان فلسطینی در جریان درگیری های غزه که بالغ بر 2 هزار و 251 نفر بودند، غیر نظامی می باشند که پانصد نفر از آنها کودکان بیگناه هستند. این روزنامه همچنین افزود که کودکان آسیب دیده از […]

به گزارش خط امام ، تایمز نوشت: براساس گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل، دو سوم از کشته شدگان فلسطینی در جریان درگیری های غزه که بالغ بر 2 هزار و 251 نفر بودند، غیر نظامی می باشند که پانصد نفر از آنها کودکان بیگناه هستند.

این روزنامه همچنین افزود که کودکان آسیب دیده از این جنگ اکنون دچار بیماری های روانی و اضطراب شده اند.

تایمز با اشاره به انتقادهای صورت گرفته علیه رژیم صهیونیستی به دلیل بمباران های گسترده علیه مناطق پرجمعیت غزه، نوشت: بر اساس این گزارش افزون بر 140 خانواده فلسطینی در جریان حملات هوایی جنگنده های رژیم صهیونیستی به ساختمان های مسکونی جانشان را از دست داده اند.

این روزنامه انگلیسی خاطر نشان ساخت: به رغم بررسی های صورت گرفته درخصوص شش مورد از این حملات هوایی، مشخص نیست که چرا این حملات هوایی به ساختمان های مسکونی صورت گرفته است.

تایمز افزود: ‘مری مک گوان دوایس’، رییس خانم کمیته شورای حقوق بشر سازمان ملل، در سخنانی در ژنو با ‘بی سابقه’ خواندن تخریب های صورت گرفته در غزه گفت که تاثیر این خرابی ها تا نسل های بعد نیز ادامه خواهد داشت.

این روزنامه همچنین نوشت: در این گزارش ذکر شده که شماری خمپاره از مناطق پرجمعیت فلسطینی پرتاب شده است که می تواند منجر به آنچه جنایت جنگی خوانده می شود، شده باشد.

این روزنامه انگلیسی افزود: در این گزارش ادعا شده فلسطینیان 6هزار و 500 راکت و خمپاره به سوی سرزمین های اشغال پرتاب کرده اند که تنها باعث کشته شدن 6 غیر نظامی و مجروح شدن یک هزار و 600 نفر دیگر شده باشد اما این اعداد و ارقام غیر قابل تصور می باشد.

به نوشته تایمز، گفته می شود ارتش رژیم صهیونیستی بالغ بر یکصد پرونده حوادث گزارش شده در جنگ غزه را بررسی کرده است؛ اما در این جریان تنها تعداد محدودی از سربازان اسرائیلی و آن هم صرفا متهم به دزدی از خانه های فلسطینیان شده اند.

این روزنامه انگلیسی افزود: نویسندگان این گزارش خاطر نشان ساختند: اگرچه یافته های این گزارش منجر به شکایت نخواهد شد اما تصریح کردند که ‘اسرائیل باید با متخلفین نظامی اش برخورد کند.’

این روزنامه انگلیسی ادامه داد: در همین حال گروه های فلسطینی هیچ تخلفی را گزارش نداده اند و هیچ پرونده ای را برای رسیدگی به نظامیان متخلف نگشوده اند.

تایمز نوشت: کمیته رسیدگی به درگیری های غزه ،در ماه آگوست گذشته توسط سازمان ملل متحد و در جریان این درگیری ها 51 روزه تشکیل شد.

این روزنامه با بیان اینکه ‘ویلیام شاباس’ رییس اصلی این کمیته در ماه فوریه گذشته بدنبال انتشار گزارش هایی مبنی بر دادن مشاوره به سازمان آزادی بخش فلسطین استعفاء داد، نوشت: مقامات رژیم صهیونیستی هیچگونه همکاری با اعضای این کمیته برای سفر به غزه نداشتند.

خانم ‘مک گوان داویس’ قاضی پیشین آمریکایی گفته است: جای تاسف داشت که ما نتوانستیم به اسرائیل و سرزمین های اشغالی سفر کنیم.

به نوشته تایمز، این گزارش تاکنون انتقادهای گسترده ای را از سوی مقامات رژیم صهیونیستی به همراه داشته است.

تایمز افزود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیراسراییل با انتقاد از این گزارش مدعی شده است ارتش این رژیم بر اساس بالاترین استانداردهای بین المللی عمل کرده و می کند.

این روزنامه انگلیسی اضافه کرد: اما ‘فوزی برهوم’ یک سخنگوی جنبش مقاومت فلسطین (حماس)، از این گزارش به دلیل آنچه محکومیت رژیم اشغالگر صهیونیستی برای جنایات جنگی اش خوانده ، استقبال کرده است.

Irna

http://www.thetimes.co.uk/tto/news/world/middleeast/article4477104.ece