تلاش مسلمانان آمریکا برای بازسازی کلیساهای سوخته سیاهپوستان
تلاش مسلمانان آمریکا برای بازسازی کلیساهای سوخته سیاهپوستان

خط امام : تعدادی از انجمن ها و گروه های مسلمان آمریکایی بدنبال وقوع آتش سوزی در چند کلیسای تاریخی سیاهپوستان این کشور از مسلمانان آمریکایی خواسته اند تا با کمک های مالی خود در بازسازی این کلیسا ها مشارکت کنند. به دنبال حمله یک جوان نژاد پرست آمریکایی به کلیسای سیاهپوستان این کشور در […]

خط امام : تعدادی از انجمن ها و گروه های مسلمان آمریکایی بدنبال وقوع آتش سوزی در چند کلیسای تاریخی سیاهپوستان این کشور از مسلمانان آمریکایی خواسته اند تا با کمک های مالی خود در بازسازی این کلیسا ها مشارکت کنند.

به دنبال حمله یک جوان نژاد پرست آمریکایی به کلیسای سیاهپوستان این کشور در ایالت کارولینای جنوبی که ماه گذشته به مرگ 9 نیایشگر سیاهپوست منجر شد، تا کنون هشت کلیسای دیگر سیاهپوستان درایالت های مختلف آمریکا طعمه آتش شده است.

بر اساس مدارک به دست آمده تا کنون عمدی بودن سه مورد از این آتش سوزی ها به اثبات رسیده و تحقیقات در مورد سایر آتش سوزی ها ادامه دارد.

گروهی از انجمن های اسلامی آمریکا از جمله گروه موسوم به «گروه موئتلفه مسلمانان ضد نژادپرستی» و انجمن اعراب آمریکایی نیویورک روز سه شنبه با انتشار یک اطلاعیه اینترنتی از همه مسلمانان آمریکایی دعوت کردند تا در ایام ماه مبارک رمضان با کمک های مالی خود در بازسازی کلیساهای سوخته سیاهپوستان آمریکایی مشارکت کنند.

انجمن های مذکور ضمن اعلام همبستگی با همه سیاهپوستان آمریکایی اعلام کرده اند که تا کنون برای آغاز عملیات بازسازی این کلیسا ها موفق به جمع آوری 23 هزار دلار از سوی مسلمانان شده اند.

این انجمن ها بر روی صفحه ویژه اینترنتی خود با بیان این که همه نیایشگاه ها متعلق به هر دین و مذهبی که باشند مکانی مقدس و امن محسوب می شوند از مسلمانان سراسر آمریکا خواسته اندتا با کمک های مالی خود این گروه ها و انجمن ها را در بازساسی کلیساهای سوخته سیاهپوستان یاری کنند.

گروه های مسلمان در این بیانیه مشترک حمله به کلیساهای سیاهپوستان آمریکایی را یک شیوه دیرینه برای ایجاد رعب و وحشت دردل سیاهپوستان این کشور توصیف کرده اند.

«امام زید شکیر » حقوقدان مسلمان و فعال اجتماعی آمریکایی در رابطه با حملات اخیر به کلیساهای سیاهپوستان گفته است: گرچه مسلمانان آمریکایی نمی توانند ادعا کنند که به اندازه سیاهپوستان این کشور قربانی نژاد پرستی های نهادینه شده اند اما از درد و رنجی که قشر سیاهپوست آمریکایی درطول تاریخ این کشور متحمل شده اند آگاهی کامل دارند.

irna