ظریف: با راه حل برد – برد به بحران غیرضروری پایان دادیم
ظریف: با راه حل برد – برد به بحران غیرضروری پایان دادیم

خط امام : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تصمیم امروز کشورهای عضو گروه 1+5 و ایران برای جمع بندی مذاکرات هسته ای، راه را برای فصلی جدید در روابط بین الملل باز می کند و نشانه امید برای همه دنیاست. [موگرینی: تصمیم امروز نشانه امید برای همه دنیاست/ظریف: با راه حل برد – برد […]

خط امام : مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: تصمیم امروز کشورهای عضو گروه 1+5 و ایران برای جمع بندی مذاکرات هسته ای، راه را برای فصلی جدید در روابط بین الملل باز می کند و نشانه امید برای همه دنیاست.
[موگرینی: تصمیم امروز نشانه امید برای همه دنیاست/ظریف: با راه حل برد – برد به بحران غیرضروری پایان دادیم]

به گزارش خط امام ، ‘فدریکو موگرینی’ که ظهر سه شنبه در آغاز جلسه نهایی ایران و

1+5 برای جمع بندی مذاکرات هسته ای، سخن می گفت افزود: از همه کسانی که در جلسه حضور دارند و برای دستیابی به این هدف کار کرده اند تا به این نقطه برسیم، قدردانی می کنم.

موگرینی در این نشست که محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه ایران، جان کری وزیر امور خارجه آمریکا، فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان، ‘فیلیپ هاموند’ ویر امور خارجه انگلیس و ‘لوران فابیوس’ وزیر خارجه فرانسه و معاونان وزیران امور خارجه حضور داشتند،گفت: مذاکرات بسیار طولانی ما نتیجه کار سخت همه ما و شماست و می خواهم از همه شما تشکر کنم.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: تصمیماتی که امروز می گیریم تنها به برنامه هسته ای ایران مربوط نیست و راه را برای فصل جدید در روابط بین الملل باز می کند.

موگرینی افزود: تصمیم امروز نشان می دهد که دیپلماسی و همکاری بر دهه ها تنش فائق می شود و نشانه امید برای همه دنیاست و همه ما این را می دانیم و از تعهد و کار همه شما سپاسگزارم.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز در سخنان کوتاهی در این نشست، گفت: اجازه بدهید با قدردانی از همه آغاز کنم، کسانی که روند را آغاز کردند و آن را ادامه دادند تا به راه حلی برد – برد برسیم درمورد آنچه به نظر ما بحران غیر ضروری بود.

وزیر امور خارجه ایران افزود: به توافقی نزدیک می شویم که برای همه کامل و جامع نیست ولی دستاوردی مهم برای همه ماست.

وی افزود: امروز فصل جدیدی از امید را آغاز می کنیم و باید امروز را دستاوردی برای همه بدانیم. از همه تشکر می کنیم دبیران سیاسی و وزرای خارجه و از دولت هایی که به این روند کمک کردند. از نمایندگان سابق اتحادیه اروپا خاویر سولانا و خانم کاترین اشتون که رهبری خود را در ثمربخشی این روند نشان دادند.

irna