العبادی: توافق هسته ای ایران به مثابه اراده مشترک برای مبارزه با داعش است
العبادی: توافق هسته ای ایران به مثابه اراده مشترک برای مبارزه با داعش است

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق روز چهارشنبه گفت که توافق هسته ای ایران نشانگر وجود اراده مشترک میان طرف ها برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است. به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد،العبادی امروز (چهارشنبه) در صفحه شخصی خود در تویتر نوشت: توافق هسته ایران و گروه 5+1 نشانگر وجود اراده مشترک میان طرف ها […]

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق روز چهارشنبه گفت که توافق هسته ای ایران نشانگر وجود اراده مشترک میان طرف ها برای مبارزه با گروه تروریستی داعش است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بغداد،العبادی امروز (چهارشنبه) در صفحه شخصی خود در تویتر نوشت: توافق هسته ایران و گروه 5+1 نشانگر وجود اراده مشترک میان طرف ها جهت حل مشکلات و درگیری های جاری در منطقه به ویژه مقابله با گروه تروریستی داعش است.

وی با بیان اینکه داعش سعی دارد منطقه ما را به ئسوی درگیری و جنگ دائمی سوق دهد، نوشت: توافق هسته ای ایران، نشان می دهد که اراده مشترکی برای برقراری صلح و امنیت در منطقه ما وجود دارد.

ایران و آمریکا طی ماه های گذشته نقش اساسی در کمک به عراق برای مبارزه با تروریست های داعش و طرد آنها از شهرهای تحت اشغال این کشور داشتند.

العبادی همچنین شامگاه سه شنبه ضمن آنکه توافق هسته ای ایران با گروه 5+1 را به ملت ایران تبریک گفت، ابراز امیدواری کرد که نتایج و دستاوردهای این توافق به پایان مصیبت ها و فجایع جنگ و درگیری های منطقه منجر شود.

ایران و دولت های عضو گروه 1+5 پس از 22 ماه مذاکره سخت و فشرده، سرانجام در روز 23 تیر 1394 برای رفع سو تفاهم ها در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران و همزمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران تفاهم کردند.