بیش از تأکید برفرد خاص، دغدغه‌ی احیای اعتبار دولت در استان فارس را داریم
بیش از تأکید برفرد خاص، دغدغه‌ی احیای اعتبار دولت در استان فارس را داریم

خط امام : شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات فارس در پی انتصاب استاندار جدید فارس و واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن این بیانیه به شرح زیر می آید … بسمه‌تعالی مردم فرهیخته و هوشمند استان فارس بعد از تحمل سال‌های پرخسارتی که در […]

خط امام : شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات فارس در پی انتصاب استاندار جدید فارس و واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیانیه ای صادر کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن این بیانیه به شرح زیر می آید …
بسمه‌تعالی
مردم فرهیخته و هوشمند استان فارس بعد از تحمل سال‌های پرخسارتی که در دوران دولت‌های نهم و دهم بر تمام کشور و از جمله بر این استان تحمیل شد، در انتخابات سال 92، با رأیی شگفت‌آور و تاریخی، به فردی اعتماد کردند که برنامه‌هایش پیام‌آور آبادانی‌، آرامش، تدبیر، نشاط و توسعه‌ بود.
آنها با رأی قاطع خود به جناب دکتر روحانی، این پیام روشن را ارسال کردند که آنچه می‌تواند بالندگی، توسعه و افتخار‌آفرینیِ این استان را تداوم بخشد، تحقق دقیق و بی‌تنازل برنامه‌های جناب آقای روحانی در این خطه از ایران است.

اما با کمال تأسف، خطایی که در گزینش نماینده‌ی دولت در این استان رخ داد، باعث شد نه‌تنها نسیم تدبیر و امید، چنان‌که باید و شاید، در این استان جریان نیابد، بلکه اقتدار و اعتبار دولت در استان را به‌شدت مخدوش و فضای تکاپوی حامیان دولت را سخت مسدود و محدود ساخت و ظرفیت‌های عمران و توسعه‌ی استان را همچنان مغفول گذاشت. شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات استان فارس، پیش از این، مشکلات، کاستی‌ها و ضرورت‌های فراموش شده استان را در بیانیه‌ها و نامه‌های علنی و خصوصی تبیین نموده، معیارهای انتخاب استاندارِ باکفایت و مناسب برای این استان را گوشزد کرده است.
علاوه بر این، فهرستی از شخصیت‌هایی را نیز که آنها را واجد توانمندی لازم برای مدیریت استان می‌دانست به محضر وزیر کشور ارائه نمود. این فهرست به هر دلیل یا مصلحتی، مقبول وزارت محترم کشور واقع نشد و در روزهای اخیر، مطلع شدیم که فردی خارج از فهرست‌های پیشنهادیِ ارسال‌شده از استان نامزد تصدی این سمت قرار گرفته است. در این میان، آنچه شگفتی و تأسف مردم اعتدال‌گرای فارس را برانگیخت، اقدام عجولانه نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی بود که بدون عنایت به اصل صریح تفکیک قوا و بی توجه به جهت‌گیری آرای مردم فارس در انتخابات اخیر، سعی گردید دولت را از انتخاب استانداری مقتدر و متعهد به برنامه‌های دکتر روحانی منصرف نمایند.

برخی از این عزیزان، حتی اصلاح‌طلبان را متهم کردند که حاضر به پذیرش گزینه‌ی مد نظر دولت برای استانداری فارس نیستند و در مخالفت با فرد معرفی‌شده، با آنها همصدایند.

شورای هماهنگی جبهه‌ی اصلاحات فارس، برای رفع هرگونه ابهام، بار دیگر به‌صراحت اعلام می‌نماید که بیش از آن‌که بر روی افرادی خاص برای تصدی سمت استانداری تأکید داشته باشد، دغدغه‌ی اجرای برنامه‌ها، تحقق شعارها و احیای اعتبار و اقتدار دولت در استان فارس را دارد و در سال همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت، از هر گزینه‌ای که واجد صلاحیت‌ها و کفایت‌های لازم بوده، از سوی دولت تدبیر و امید به سمت استانداری منصوب گردد، با تمام توان حمایت خواهد کرد.

امید است دولت محترم نیز در انتصاب استاندار جدید، جناب آقای مهندس سید محمدعلی افشانی، بیش و پیش از هرچیز، به تحقق شعارهای خویش و مطالبات عقبه‌ی توانمند حامی‌ خود در این استان توجه کند و بدون تأثیرپذیری از فشارها، شخصیتی را که متعهد، توانمند و مقتدر تشخیص می‌دهد در این جایگاه مهم منصوب نماید.

والسلام

شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس