خط امام : محمد جواد ظریف در دیدارر قائم مقام وزیر خارجه سوئیس گفت : جمهوری اسلامی ایران نقشی برجسته در مبارزه با تروریسم و افراطی گری در منطقه داشته است . به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه روز سه شنبه در دیدار ‘ ایو رسیه […]

خط امام : محمد جواد ظریف در دیدارر قائم مقام وزیر خارجه سوئیس گفت : جمهوری اسلامی ایران نقشی برجسته در مبارزه با تروریسم و افراطی گری در منطقه داشته است .

به گزارش ایرنا از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، وزیر امور خارجه روز سه شنبه در دیدار ‘ ایو رسیه ‘ قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس بر گسترش مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوئیس تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ابراز تمایل گسترده کشورهای اروپایی برای توسعه همکاری ها با ایران بویژه در زمینه اقتصادی ابراز امیدواری کرد این همکاری ها هرچه زودتر جنبه عملی به خود گیرد.

ظریف در ادامه با تشریح نقش ایران در مقابله با افراطی گری و تروریسم در منطقه ، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای افزایش تعامل و همکاری با کشورهای منطقه بویژه کشورهای همسایه مورد تاکید قرار داد .

ایو رسیه قائم مقام وزیر امور خارجه سوئیس نیز در این دیدار با اشاره به جمع بندی مذاکرات هسته ای در وین بر افزایش همکاریهای دوکشور در زمینه های دوجانبه ،منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

در این دیدار طرفین در زمینه مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.