خط امام : ارتش و کمیته های مردمی یمن روز چهارشنبه مواضع نظامی عربستان در استان جیزان را هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند. به گزارش پایگاه خبری العهد، در ادامه استمرار حملات هوایی عربستان و متحدانش به نقاط مختلف یمن، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مواضع نظامی عربستان در منطقه […]

خط امام : ارتش و کمیته های مردمی یمن روز چهارشنبه مواضع نظامی عربستان در استان جیزان را هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری العهد، در ادامه استمرار حملات هوایی عربستان و متحدانش به نقاط مختلف یمن، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن مواضع نظامی عربستان در منطقه «جبلی الدخان» و «الدود» در استان جیزان را هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند.

این در حالی است که حملات هوایی و زمینی عربستان و متحدانش به مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد، به طوری که پایگاه هوایی العند و پایگاه نظامی لبوزه در استان لحج واقع در جنوب یمن بارها هدف حملات گسترده جنگنده های متجاوز عربستان قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، جنگنده های متجاوز عربستان همچنین منطقه سناح در شمال شهر الضالع واقع در شمال یمن و منطقه الحسینی در ناحیه الحوطه در استان لحج نیز بارها هدف حملات موشکی و توپخانه ای خود قرار دادند.

در همین حال «روبرت کولفیل» سخنگوی کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) در اظهاراتی اعلام کرد که از آغاز حملات در یمن در 26 مارس (ششم فروردین) تاکنون دست کم یک هزار و 693 غیر نظامی کشته و سه هزار و 829 تن دیگر زخمی شده اند.

دفتر هماهنگی کمک های انساندوستانه سازمان ملل نیز اعلام کرده است که با تدوام حملات هوایی عربستان و از کار افتادن مخازن آب آشامیدنی منطقه خور مکسر شهر عدن، 500 هزار نفر از مردم این شهر از دسترسی به آب آشامیدنی و غذا محروم شده اند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از فروردین ماه سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند.

بر اثر این حملات تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مسکونی در یمن ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و زخمی شده اند.