خشم سعودی ها از سخنان هیکل و المالکی
خشم سعودی ها از سخنان هیکل و المالکی

خط امام : سخنان واقع گرایانه محمد حسنین هیکل تحلیلگر و نویسنده سرشناس مصری و نوری المالکی معاون رییس جمهوری عراق درباره عربستان شاهزاده سعودی را به اعتراض واداشت . به گزارش خط امام ، روزنامه القدس العربی چاپ لندن روز پنجشنبه نوشت: شاهزاده سعودی سخنان هیکل را کینه وی از عربستان توصیف کرد و […]

خط امام : سخنان واقع گرایانه محمد حسنین هیکل تحلیلگر و نویسنده سرشناس مصری و نوری المالکی معاون رییس جمهوری عراق درباره عربستان شاهزاده سعودی را به اعتراض واداشت .

به گزارش خط امام ، روزنامه القدس العربی چاپ لندن روز پنجشنبه نوشت: شاهزاده سعودی سخنان هیکل را کینه وی از عربستان توصیف کرد و در اعتراضی خشم آلود گفت، کفش های ملک سلمان برای ما از تاریخ تو بزرگتر و شریف تر است.

محمد حسنین هیکل در گفت و گو با روزنامه لبنانی السفیر گفته بود حکومت عربستان نابود می شود و این کشور در باتلاق یمن غرق خواهد شد.

خالد آل سعود در اظهار نظری در صفحه شخصی خود در صفحه اجتماعی توییتر نوشت: به سخنان افرادی مانند هیکل درباره کشور و رهبران مان که جز کینه ورزی چیزی نیست اهمیت نمی دهم.

شاهزاده سعودی به سخنان نوری المالکی معاون رییس جمهوری عراق هم که پیشنهاد کرده بود عربستان تحت قیمومت بین المللی قرار گیرد، انتقاد کرد.

نوری المالکی در گفت وگویی با تلویزیون ماهواره ای آفاق گفت که ریشه افراطی گرایی و تکفیری در تفکرات وهابی های سعودی است.