عقلانیت لازمه مدیریت خوب است / مدیران نباید تابع احساسات باشند
عقلانیت لازمه مدیریت خوب است / مدیران نباید تابع احساسات باشند

خط امام : توافق هسته‌اي بي‌شک تاثیرات قابل توجهی در سطح جامعه خواهدداشت. این تاثیرات فراتر از مناسبات بین‌المللی ایران با سایر کشورها در عرصه‌های مختلف سیاسی،اقتصادی و اجتماعی بوده و حتی مناسبات داخل استانی و بین شهری را نیز در میان اقشار مختلف جامعه در بر می‌گیرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط […]

خط امام : توافق هسته‌اي بي‌شک تاثیرات قابل توجهی در سطح جامعه خواهدداشت. این تاثیرات فراتر از مناسبات بین‌المللی ایران با سایر کشورها در عرصه‌های مختلف سیاسی،اقتصادی و اجتماعی بوده و حتی مناسبات داخل استانی و بین شهری را نیز در میان اقشار مختلف جامعه در بر می‌گیرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، دبیر مجمع نيروهاي خط امام (ره) خراسان رضوی در گفت وگو با مردم سالاری با اشاره به تاثیر روانی مذاکرات بر مردم گفت: تحریم‌ها ناخودآگاه اثرات منفی بر بازار و روند کار و تحصیل جوانان داشته و مسائل اداری و سرمایه‌گذاری های داخلی و خارجی را تحت شعاع خود قرار داده است. با توافق صورت گرفته تمام موانع برطرف می‌شود و این توافق هم در مسائل اجتماعی و هم در مسائل اقتصادی موثر است.

مظفر علیزاده افزود: اولین تاثیر توافقات،کاهش مسائل روحی و روانی مردم است و دومین اثر آن در مبادلات اقتصادی مشهود است به این صورت که با آزاد شدن منابع ارزی کشور، ممنوعیت واردات و صادرات برداشته شده و شرکت‌های سرمایه گذاری داخلی و خارجی می‌توانند فعالیت اقتصادی خود را در کشور آغاز کنند.

وی با اشاره به تبعات منفی تحریم‌ها گفت: با اين توافق ایران تعاملی مثبت با جهان آغاز می‌کند. توافق صورت گرفته راه را برای ارتباط با کشورهای همجوار منطقه آسیا و دیگر کشورها باز می‌کند.

علیزاده با اشاره به همجواری استان خراسان با کشورهای آسیای میانه افزود: اگر مسئولین از موقعیت به وجود آمده در این استان بسیار بزرگ و پر معدن استفاده کنند، ارتباطات بین‌المللی و قراردادهای اقتصادی و عمرانی فرصت مناسبی برای پیشرفت خراسان است و مشهد به عنوان یک پایگاه توریستی می‌تواند با مسلمانان جهان که در سرتاسر دنیا پراکنده هستند ارتباط برقرار کند و با حاکم کردن فرهنگ توریست در جامعه، برای پیشبرد اهداف اقتصادی و سیاسی استفاده کند و زمینه رونق اشتغال و کسب کار در جامعه مهیا شود.

دبیر مجمع نيروهاي خط امام (ره) خراسان رضوی تاکید کرد: مسئولین موظفند به سرمایه گذاران و همچنین به کسانی که سالیان سال گفتند تا این حد با دنیا درگیر شدن و مرگ گفتن فایده‌ای ندارد، اعتماد کنند و بدانند همه را از خود راندن برای کشور سودمند نیست.

وی افزود: ما اعتقاد داریم که نباید تسلیم ابرقدرت‌ها شویم ولی از سویی هم نباید شروع کننده حرکت غیرعقلانی بوده و برپایه احساسات حرف زده و در نماز جمعه‌ها و تریبون‌های عمومی سخنانی را بیان کنیم که باعث دوری جهانیان از ما شود.

علیزاده تصریح کرد: نباید بهانه به دست جهان بدهیم ما می‌توانیم تسلیم نشویم، سواری ندهیم، ظلم را نپذیریم و با بی‌درایتی به خودمان و جهان ظلم نکنیم و بدانیم در پی بی‌درایتی در درجه اول به خود ظلم کرده‌ایم. مقام معظم رهبری می‌فرمایند یکی از بهترین راه مبارزه با آمریکا این است که به ملت خود به بهترین شکل خدمت کنیم.

دبیر مجمع نيروهاي خط امام (ره) خراسان رضوی عقلانیت را لازمه مدیریت خوب دانست و گفت: مدیران نباید تابع احساسات باشند و باید با تدبیر و درایت مسئولیت را به افراد متخصص بسپارند، همان‌گونه که در ارتباط با توافق هسته‌ای و مذاکرات با اتکا به تخصص افراد خبره نتیجه مطلوب را کسب کردیم و به گفته آقای ولایتی که جهت گیری سیاسی مشخصی نیز در نظام دارد مذاکره به معنای عملکرد سیاسی دولت پیشین نیست، مذاکرات لجبازی نیست، یک مذاکره یعنی بازی برد-برد و به معنای بده و بستان است.

وی در پایان تاکید کرد: با سپردن امور به افراد متخصص جامعه رونق گرفته و شادابی و نشاط اجتماعی حاکم می‌شود.