امروز وظیفه دولت پس از توافق افزایش تولید و اشتغالزایی است
امروز وظیفه دولت پس از توافق افزایش تولید و اشتغالزایی است

خط امام : رییس جمهوری روحاني تاكيد كرد ، دولت امروز پس از توافق، وظیفه خود می داند که شرایط را برای تولید ، کار و اشتغالزایی فراهم کند. به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی پیش از ظهر امروز ( پنج شنبه) در جریان سفر یک روزه […]

خط امام : رییس جمهوری روحاني تاكيد كرد ، دولت امروز پس از توافق، وظیفه خود می داند که شرایط را برای تولید ، کار و اشتغالزایی فراهم کند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني خط امام ، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی پیش از ظهر امروز ( پنج شنبه) در جریان سفر یک روزه خود به جنوب غرب استان تهران در جلسه شورای اداری شهرستان های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم افزود: تولید می تواند در جامعه رفاه ایجاد کند و حتی از لحاظ معنوی به جامعه کمک کند چرا که بسیاری از مشکلات مربوط به فقر است.
وی با بیان اینکه مشکلات زندگی گاهی معنویت، عزت و پاکی را هم ازبین می برد ، تصریح کرد: تلاش ما در سفر به شهرستان ها و استان ها این است که فضا را برای اشتغالزایی آماده کنیم.
رییس جمهوری ادامه داد: دولت تلاش دارد هم کارآفرینان را برای کار بیشتر و هم مدیران را برای تسهیل کارها دعوت کند.
وی برداشتن مشکلات از پیش پای بخش خصوصی را یکی دیگر از مهمترین وظایف دولت ذکر کرد و افزود : باید سرمایه گذار ایرانی و خارجی را جذب کنیم.
رییس جمهوری با اشاره به مشکلات شهرستان های اطراف تهران گفت: برخی از این شهرستان ها از ابتدا به عنوان یک شهرستان طراحی نشده بودند و اکنون تاوان پایتختی تهران را تحمل می کنند.
وی ادامه داد: تهران دارای جاذبه هایی است و مردم نیز در برخی شهرستان های مشکلاتی همچون تحصیل و شغل دارند البته مشکل عمده از شغل شروع شده است که آنها به تهران مهاجرت کرده اند.
وی با بیان اینکه تهران امتیازات ویژه و مشکلات خاص هم دارد، گفت: همین مسایل باعث ترافیک و آلودگی این کلانشهر شده است.
رییس جمهوری با بیان اینکه دولت قادر نیست در زمان کوتاه مشکلات مردم را حل کند، اظهار داشت: باید به شهرستان های اطراف تهران توجه ویژه کرد.
روحانی با اشاره به افزایش شبکه های اجتماعی و ارتباطات جدید گفت: این ارتباطات دنیای جدیدی برای ما از لحاظ اطلاعات و علم و دانش و تحولات خلق کرده و باعث شده است حاشیه نشینی دیگر به آن مفهوم قدیم معنا نداشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین روحانی با اشاره به دشواری های آغاز به کار دولت یازدهم با توجه به میراث به جا مانده از دولتهای پیشین افزود: تردید ندارم که همه مشکلات کشور با توجه به عنایات حضرت حق و الطاف حضرت ولی عصر(عج) و ائمه اطهار (ع) و فداکاری، ایستادگی ، ایثار و امید مردم به آینده ، حل و فصل خواهد شد.
رییس جمهوری با بیان اینکه حضور، استقبال ، محبت و مهمان نوازی مردم جای تقدیر و تشکر دارد ، گفت: از مردم سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم، استاندار، فرمانداران ، نمایندگان مردم در مجلس،ائمه جمعه و از همه علما و فرهیختگان قدردانی می کنم.
در ادامه محمدباقر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز در این جلسه با اشاره به تخصیص اعتباری بالغ بر چهار برابر اعتبارات استان، به سه شهرستان اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم گفت: این رقم با دستور رییس جمهوری و به منظور تسریع در توسعه منطقه و خدمت رسانی به مردم این سه شهرستان اختصاص یافته است.
وی با تفکیک رقم های اختصاص یافته به بخش های مسکن، عمران، شهرسازی، حمل و نقل، بهداشت، منابع آب و طبیعی، کشاورزی، ارتباطات و مخابرات و تکمیل ورزشگاه خلیج فارس اسلامشهر گفت: تنها رقم 500 میلیارد تومانی اختصاص یافته به دو طرح حوزه حمل و نقل این سه شهرستان معادل بودجه کل برخی استان ها در سفرهای رییس جمهوری به استان ها است.
در این جلسه همچنین از طریق ویدئوکنفرانس و با دستور رییس جمهوری، طرح احداث کمربندی جنوبی اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم آغاز و نمایشگاه دائمی صنعت مبل و صنایع وابسته به طور رسمی افتتاح شد.

Irna.ir