مسکو و واشنگتن دیدگاه مشترکی در جنگ با داعش ندارند
مسکو و واشنگتن دیدگاه مشترکی در جنگ با داعش ندارند

خط امام :  وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با ‘جان کری’ همتای آمریکایی خود در کوالالامپور پایتخت مالزی اعلام کرد که مسکو دیدگاه مشترکی با واشنگتن در مورد جنگ با داعش ندارد. به گزارش خط امام از ايرنا ، ‘سرگئی لاوروف’ روز گذشته و پس از دومین دیدار خود با ‘جان کری’ وزیر امور […]

خط امام :  وزیر امور خارجه روسیه پس از دیدار با ‘جان کری’ همتای آمریکایی خود در کوالالامپور پایتخت مالزی اعلام کرد که مسکو دیدگاه مشترکی با واشنگتن در مورد جنگ با داعش ندارد.

به گزارش خط امام از ايرنا ، ‘سرگئی لاوروف’ روز گذشته و پس از دومین دیدار خود با ‘جان کری’ وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرد ‘همه ما گروه تروریستی داعش را یک تهدید و دشمن مشترک می دانیم و نیازمندیم هر چه سریعتر در تلاش مشترک موثر برای مقابله با این گروه تروریستی به توافق دست یابیم’.
اخبار دیدار وزرای امور خارجه روسیه و آمریکا در کوالالامپور بیشتر توسط رسانه های روسی انعکاس یافته است.
‘مسکو تایمز’ به نقل از ‘سرگئی لاوروف’ نوشت: در حال حاضر به دیدگاه مشترکی در مورد نوع پایان دادن به تنش های موجود از جمله واحد نظامی مخالف دولت سوریه دست نیافته ایم.
وی بر توافق خود با ‘جان کری’ وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر تلاش دو کشور برای یافتن استراتژی مشترک به منظور مبارزه با گروه تروریستی داعش تاکید کرد.
یک مقام رسمی وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفت دو طرف در مورد درگیری های اوکراین و اقدام لازم جهت ایجاد آتش بس بین گروهای درگیر نیز گفت وگو کردند.
لاوروف و کری روز دوشنبه هفته جاری نیز در قطر پیرامون بحران سوریه با ‘عادل الجبیر’ وزیر امور خارجه عربستان دیدار و گفت وگو کردند.
روسیه در تلاش است با ایجاد توافق بین دولت سوریه و دولت های منطقه ای از جمله عربستان و ترکیه ائتلافی برای مقابله با گروه تروریستی داعش تشکیل دهد.
‘جان کری’ وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در حاشیه اجلاس وزیران امور خارجه آ.سه.آن همچنین با ‘مولود چاوش اوغلو’ وزیر امور خارجه ترکیه نیز دیدار و گفت وگو کرد.
کری در این دیدار از تصمیم اخیر ترکیه مبنی بر باز کردن پایگاه های خود برای عملیات نیروی هوایی آمریکا علیه داعش و همچنین حمایت از پناهجویان سوری استقبال کرد.
یک مقام رسمی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین از تاکید جان کری بر تعهد کشورش به منظور ارتقای شرایط برای انجام مذاکرات به منظور پایان دادن به بحران سوریه خبر داد.
‘مولود چاووش اوغلو’ در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر زمان تشکیل نیروی مخالف میانه رو سوری در شمال سوریه که هدف مشترک ترکیه و آمریکاست، گفت که آموزش های لازم و همچنین مجهز کردن یک نیروی مخالف میانه رو با آمریکا در حال انجام است و ما مبارزه علیه داعش را به زودی آغاز می کنیم.
وزرای امور خارجه آمریکا و روسیه به همراه وزرای 10 کشور عضو اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا و همچنین وزرای خارجه برخی کشورهای دیگر به منظور شرکت در چهل و هشتمین نشست وزرای خارجه آ.سه.آن در کوالالامپور گردهم آمده اند.
این نشست که از روز شنبه هفته جاری آغاز شده است تا پایان امروز (پنجشنبه) ادامه دارد.