رییس سابق دستگاه امنیتی آمریکا: ایجاد داعش، یک تصمیم آگاهانه از سوی واشنگتن بوده است
رییس سابق دستگاه امنیتی آمریکا: ایجاد داعش، یک تصمیم آگاهانه از سوی واشنگتن بوده است

خط امام : مقامات سابق آمریکایی یکی یکی درحال اعتراف هستند. موضوع ایجاد داعش به دست آمریکا یا دست کم با اطلاع آمریکا، دیگر چندان غریب و محرمانه نیست. پس از اظهارنظر جنجالی هیلاری کلینتون در مورد ایجاد داعش به دست واشنگتن، حالا رییس سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا موسوم به DIA نیز اعلام کرده […]

خط امام : مقامات سابق آمریکایی یکی یکی درحال اعتراف هستند. موضوع ایجاد داعش به دست آمریکا یا دست کم با اطلاع آمریکا، دیگر چندان غریب و محرمانه نیست. پس از اظهارنظر جنجالی هیلاری کلینتون در مورد ایجاد داعش به دست واشنگتن، حالا رییس سابق آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا موسوم به DIA نیز اعلام کرده خلق دولت اسلامی عراق و شام یک تصمیم آگاهانه از سوی دولتمردان آمریکا بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام از الجزیره، مایکل فلین از تحقیقات داخلی در این آژانس پرده برداشته که نشان می دهد کشورهای غربی از جمله آمریکا و نیز ترکیه و شیوخ حاشیه خلیج فارس، برای از میان برداشتن اسد، آگاهانه از تروریست ها حمایت کردند که این حمایت ها در نهایت باعث ایجاد سازمان جهنمی داعش شد.

براساس اظهارات آقای فلین، واشنگتن کاملاً از اقدامات ترکیه و عرب ها در مورد حمایت از تروریست های سوریه آگاه بوده است.

فلین که با شبکه الجزیره مصاحبه کرده در ادامه گفته است در سال 2012 یک گزارش خوانده که در آن ظهور گروه هایی چون داعش پیش بینی شده بود. فلین در پاسخ به سوالی در مورد اینکه آیا آنها چشمان خود را به روی این واقعیت بستند یا خیر؟ گفته در حقیقت من نمی دانم آیا آنها چشمان خود را به روی این گزارش بستند یا نه اما هیچکس در آن زمان به این گزارش توجهی نکرد چرا که ایجاد چنین گروه هایی برای نابودی اسد تصمیمی آگاهانه بود.

فیلن همچنین فاش کرد آمریکایی ها از خشونت و آشوبی که در عراق پس از سال 2011 بوجود آمده بود نیز اطلاع کافی داشتند.

منبع: الجزیره

shafaqna.com