«مرسی» غذای زندان را نمی خورد
«مرسی» غذای زندان را نمی خورد

خط امام : محمد مرسی رییس جمهور سرنگون شده مصر غذای زندان را نمی خورد. گفته می شود مرسی که از سال 2013 در زندان به سر می برد از ترس جانش لب به غذای زندان نمی زند. به گزارش خط امام از الجزیره، محمد مرسی در جلسه دادگاه خود در روز شنبه که به […]

خط امام : محمد مرسی رییس جمهور سرنگون شده مصر غذای زندان را نمی خورد. گفته می شود مرسی که از سال 2013 در زندان به سر می برد از ترس جانش لب به غذای زندان نمی زند.

به گزارش خط امام از الجزیره، محمد مرسی در جلسه دادگاه خود در روز شنبه که به اتهام جاسوسی و افشای اسناد محرمانه کشور برگزار شده بود اعلام کرد غذایی که در روزهای 21 و 22 جولای برای وی آورده شده بود، می رفت تا باعث رقم خوردن یک جنایت بزرگ شود.

اولین رئیس جمهور منتخب مردم در مصر روز شنبه از رئیس دادگاه درخواست دسترسی به پزشک نیز کرده است. مرسی همچنین به دادگاه در مورد عدم دسترسی به غذای مناسب و همچنین افت قند خون شکایت کرده است.

مرسی در دادگاه خواستار دیدار با تیم وکلای مدافع خود شده تا در مورد 5 اتفاق مهم که ممکن بود جانش را به خطر بیندازد، با آنها صحبت و مشورت نماید. پس از این درخواست ها، قاضی دادگاه دستور داد تیم پزشکی وی را مورد معاینه وآزمایش قرار دهد.

اسامه مرسی پسر وی نیز به رسانه ها از تغییر نگران کننده رفتار با پدرش در زندان و همچنین دستکاری غذای او شکایت کرده است.

دادگاه جنایی قاهره در روز شنبه اتهامات مرسی و ده تن دیگر را در مورد جاسوسی برای قطر و نیز افشای مدارک محرمانه دولتی بررسی کرد. وی به اتهام قتل در هنگام فرار از زندان به مرگ محکوم شده و به همین خاطر با لباس قرمز در قفس مربوط به متهمان در دادگاه حاضر شده بود.

منبع: الجزیره / ترجمه: شفقنا