نسبت دادن موضوع مقاومت به چند کشور خاص خام اندیشی است
نسبت دادن موضوع مقاومت به چند کشور خاص خام اندیشی است

خط امام : به مناسبت ایام سال روز پیروزی با شکوه مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ضمن تبریک این پیروزی تاریخ ساز و با اشاره به تحولات منطقه از همه جریان های سیاسی درخواست نموده است ، تا نسبت به تحولات منطقه با دقت و دوراندیشی نگریسته […]

خط امام : به مناسبت ایام سال روز پیروزی با شکوه مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه مجمع نیروهای خط امام با صدور بیانیه ضمن تبریک این پیروزی تاریخ ساز و با اشاره به تحولات منطقه از همه جریان های سیاسی درخواست نموده است ، تا نسبت به تحولات منطقه با دقت و دوراندیشی نگریسته و ضمن تقویت روند نبرد علیه جریانهای خشونت طلب، از هرگونه رفتار و موضع تفرقه افکنانه که زمینه های افراط گرایی را دامن می زند ممانعت به عمل آورند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن بیانیه به این شرح است …

این روزها، مصادف است با سالروز پیروزی نیروهای مقاومت اسلامی و شکست رژیم اشغالگر قدس، در جنگ 33 روزه لبنان که برای اولین بار بدون آنکه سرزمین­های اسلامی به اشغال رژیم صهیونستی در آید، ارتش تا بن دندان مسلح آن، با پذیرفتن شکست و برجای نهادن دهها کشته و زخمی، مجبور به عقب نشینی شد.

این رویداد مبارک و مهم، برگ زرین دیگری بر دفتر قطور مقاومت افزود و یکی از سند های ماندگار ایثار و رشادت رزمندگان حزب الله را به ثبت رساند. در حقیقت جنگ 33 روزه نشان داد، نهالی که سال­ها قبل به دست با کفایت رهبر شیعیان لبنان، امام موسی صدر، در سرزمین مبارک لبنان غرس شد، امروز به درختی تناور و پر ثمر مبدل گشته که نه تنها افسانه شکست ناپذیری اسراییل را محو کرد که الگویی برای سایر مبارزان و حق طلبان منطقه شد. به واقع تداوم همین راه بود که پیروزی در جنگ 22 روزه غزه را نیز به ارمغان آورد. كَشَجَرَةٍ طَيِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِي السَّمَاءِ.

چه خام اندیشند آنان که تصور می­کنند، موضوع مقاومت محدود به چند کشور خاص است و سایر کشورها نسبتی با آن ندارند. درحالی که امروز جنگ­های نیابتی از سوی برخی کشورهای منطقه­ای و فرامنطقه­ای در راهبردی هماهنگ با رژیم صهیونیستی، علیه مردم سوریه و عراق و یمن و افغانستان به راه افتاده و تلاش می شود با تجهیز جماعتی خشک مغز و ارائه قرائتی خشن و ضد انسانی از آیین رحمانی اسلام، کشورهای خاورمیانه را تجزیه کرده و آماج نا امنی و بی ثباتی کنند و آرزوی از نیل تا فرات را پس از شکست طرح­های پیشین، با شیوه­ای جدید محقق سازند.

مجمع نیروهای خط امام، از همه جریان­ها و نیروهای سیاسی و نخبگان در ایران و سایر کشورهای اسلامی، می­خواهد تا نسبت به تحولات منطقه با دقت و دوراندیشی نگریسته و ضمن تقویت روند نبرد علیه جریانهای خشونت طلب، از هرگونه رفتار و موضع تفرقه افکنانه که زمینه های افراط گرایی را دامن می زند ممانعت به عمل آورند.

مجمع نیروهای خط امام