ردپای رژیم صهیونیستی در تظاهرات اخیر عراق
ردپای رژیم صهیونیستی در تظاهرات اخیر عراق

خط امام : به گزارش پایگاه خبری سومر نیوز، منابع آگاه روز سه شنبه گفته اند که ادوین شکر فراماسون یهودی عراقی، با همدستی عون الخشلوک و محمد الطائی نمایندگان مجلس عراق وعدنان الشحمانی فعال مدنی، تحریک کننده برگزاری تظاهرات اخیر در شهرهای عراق بوده اند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ایرنا به […]

خط امام : به گزارش پایگاه خبری سومر نیوز، منابع آگاه روز سه شنبه گفته اند که ادوین شکر فراماسون یهودی عراقی، با همدستی عون الخشلوک و محمد الطائی نمایندگان مجلس عراق وعدنان الشحمانی فعال مدنی، تحریک کننده برگزاری تظاهرات اخیر در شهرهای عراق بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ایرنا به نقل از این پایگاه خبری افزوده ، نقش فعال این تاجر یهودی دربرنامه ریزی وتدارک تظاهرات اخیر با هماهنگی اتاق عملیات دراربیل صورت گرفته است که با مرکز فرماندهی در دیاربکر ترکیه درتماس است واین مرکز زیر نظر سازمان های اطلاعاتی ترکیه قرار دارد.
این منابع که می خواستند ناشناس بمانند، به سومرنیوز گفتند : ادوین شکر تاجر یهودی–عراقی ساکن بریتانیاست که نائب رئیس شورای یهودیان شرق (السفاردیم) ورئیس شورای یهودیان اروپا بوده درآخرین سفر خود در سال 2015 به عراق، توانست، تابعیت عراقی خود را احیا کرده وگذرنامه عراقی دریافت کند.
این منابع می افزایند : ادوین شاوول موشی شکر متولد 1955، دوره مدرسه ابتدائی را درسال 1967 درمدارس اتحادیه اسرائیلی سابق (فرنک عینی) سپری و در سال 1971، عراق را به مقصد انگلیس ترک کرد.
ادوین شکر که ریاست انجمن فراماسونری را دراروپا برعهده دارد ازجمله افراد دارای تخصص زیاد درروابط بین المللی است ودرحال حاضر برانجمن فراماسونری عراق (محفل لوج فی الشرق) نظارت دارد.
وی که ازیهودیان اشکنازی است وتابعیت لهستانی دارد، ازاولین یهودیان عراقی است که به همراه نیروهای آمریکایی درسال 2003 پس ازسقوط صدام وارد عراق شد وازافراد بسیار نزدیک به ژنرال هرس (فرمانده نیروهای آمریکا در عراق) وجانشین وی ژنرال تیرمان بود.
اَشکِنازی گروهی ازیهودیان هستند که اصلیتی ازاروپای شرقی و مرکزی دارند. محققان می گویند اکنون بیش از11میلیون نفر ازخاندان اشکنازی در 67 کشور زندگی می کنند و80 تا 90 درصد جمعیت یهودیان امروزی را تشکیل می دهند.
این منابع اضافه می کنند : ادوین شکر دردیدار نخست خود ازبغداد پس از یک هفته غیبت، با فرماندهان میانی حزب مخلوع بعث در شمال بغداد دیدار داشته است و در بازگشت با جلال الشحمانی و تعدادی از فعالان سازمان جامعه مدنی عراق نیز دیدار کرده است.
به گفته این منابع، رئیس شورای یهودیان شرق پیش از ورود به بغداد، در قاهره با دکتر عون الخشلوک تاجرعراقی ومالک شبکه البغدادیه عراق به مدت 6 ساعت دیدار داشته است.
شایان ذکر است که ادوین شکر مقدمات دیدار معروف چند ماه پیش خشلوک را با شاهزاده چارلز ولیعهد انگلیس بریتانیا در لندن فراهم کرد.
سازمان های اطلاعاتی عراق با توجه به اهمیت این فرد و شبکه ارتباطاتی که با وی وجود داشته است، تحرکات و رفتارهای او را زیر نظر داشته اند.
چهره های معروف سیاسی، رسانه ای و اقتصادی چون دکتر محمدالطائی صاحب امتیاز شبکه الفیحا، جمال الکربولی رئیس جناح الحل، سعد البزاز صاحب امتیاز شبکه الشرقیه وخمیس الخنجر تاجر معروفی که با خانواده حاکم بر قطر روابط تنگاتنگی دارد، با وی ارتباط داشته اند.
منابع امنیتی می افزایند: دیدارهای ادوین شکر منحصر به بغداد نبوده و وی روابط بسیار تنگاتنگی با مسؤولان بلندپایه اقلیم کردستان عراق نیز داشته است. آخرین سفر وی به اربیل به منظور شرکت در کنفرانس سازمان های جامعه مدنی کردستان صورت گرفته است که در آن به موضوعاتی چون توسعه نیروهای امنیتی عراقی و پیشمرگه پرداخته و همچنین شیوه توسعه اقتصادی عراق در آن مورد بررسی قرار گرفته است.
این منابع هم چنین خاطر نشان کردند: ادوین شکر مسئول نظارت بر انتقال آرشیو یهودیان عراقی از کاخ ریاست جمهوری صدام به آمریکا بوده که حدود سه هزار سال قدمت دارد و حاوی ده ها هزار سند و بیش از دو هزار و 700 نسخه خطی و چاپی است و از گنجینه های بسیار نفیس میراث ملی عراق محسوب می شود.
تلاش ها و درخواست های مکرر دولت عراق از آمریکا برای بازگرداندن این میراث گرانبها، تاکنون بی نتیجه مانده است.