شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۷

سیدهادی خامنه‌ای :برخی سعی می کنند اصلاح طلبان را از صحنه کنار بزنند/فکر و اندیشه حذف شدنی نیست

سیدهادی خامنه‌ای :برخی سعی می کنند اصلاح طلبان را از صحنه کنار بزنند/فکر و اندیشه حذف شدنی نیست

خط امام : حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای در دیدار اعضا و شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا با اشاره به سابقه اصلاحات در کشور و آینده اصلاحات گفتند ،  اصلاح طلبی در سال ۱۳۷۶ شروع نشده که بخواهد در سال ۱۳۸۸ تمام بشود. جریان اصلاح طلبی هر چند نه با این نام اما از همان اوایل پیروزی انقلاب و در حزب جمهوری اسلامی هم  وجود داشت. جریانی که بعد تر به جریان نیروهای خط امام معروف شد و در دهه هفتاد اصلاح طلبی نام گرفت. البته این نام ها مطلق نیستند و مهم نحوه تفکر و اعمال افراد است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، در این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته توسط اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین – پیشوا در سطح جنوب شرق استان تهران اظهار داشتند : من گاهی اوقات به دلایل مختلف و برای دیدار برخی آشنایان به شهرستان های جنوب شرق استان تهران می روم آن مناطق شرایط فعالیت دارد اما به شرطی که برنامه ریزی دقیقی برای آن وجود داشته باشد. شما باید از نیروهای جوان چه در دانشگاه و چه در خارج دانشگاه برای این امر بیشتر استفاده کنید و توجه تان بیشتر بر روی قشر جوان باشد که سرشار از نیرو و ظرفیت هستند.

رئیس پژوهشکده تاریخ اسلام با تأکید بر لزوم گسترش فعالیّت های فرهنگی در میان جوانان گفت: من نمی گویم برگزاری سخنرانی توسط تشکل ها در دانشگاه ها نباید صورت گیرد؛ اما مگر در یک سخنرانی یک ساعته چقدر می توان حرف زد؟! نهایتاً یک شوری هم آغاز می شود و بعد تمام می شود. باید به این نکته توجه داشت که آگاه سازی مردم توسط جلسات محدود ولی پیوسته انجام می شود و هیچگاه به صورت یکباره قابل اجرا نیست. انقلاب اسلامی نیز بیشتر از طریق فعالیت های فرهنگی گسترش پیدا کرد و در نهایت به پیروزی رسید. بنابراین لازم است که جوانان درسخوان جلساتی برای کتاب خوانی تشکیل دهند و این جلسات را نیز ادامه دهند. این برنامه هم نیازی نیست حتماً در دانشگاه انجام شود که بحث مجوز مطرح باشد؛ بلکه می تواند هر بار در منزل یکی از اعضا برگزار شود.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) در ادامه افزودند : نحوه برگزاری این جلسات نیز بدین صورت است که هر بار یک نفر باید یک کتاب یا بخشی از یک کتاب که توسط مدیر جلسه به او معرفی شده را در عرض چند روز بخواند و در جمع درباره آنچه از کتاب فهمیده است توضیح دهد و با دیگران بحث و تبادل نظر کند. این کار علاوه بر افزایش آگاهی عمومی باعث کشف استعدادها نیز می شود. گاهی نیز می توان از برخی صاحب نظران در حوزه های مختلف در جریان این جلسات دعوت کرد. البته به دلایل مختلف سفارش می کنم که این جلسات را ابتدا با بررسی کتب شهید مطهری آغاز کنید. ما چنین برنامه هایی را از سال ۱۳۴۸ در حوزه و دانشگاه مشهد آغاز کردیم و نتایج مطلوبی نیز گرفتیم. امروزه حتی اینگونه جلسات می تواند به صورت آنلاین و به شیوه های مختلف برگزار شود و در این راستا حتی می توانید از سایتی که راه اندازی کرده اید بهره بگیرید و شرایط پرسش و پاسخ را در آن مهیا کنید.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام(ره) دلیل بسیاری از گرفتاری ها و مشکلات را جهل و نا آگاهی دانست و افزود: اگر شما این درد را درمان کنید بسیاری از مشکلات خود به خود حل می شوند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به دلسردی و کناره گیری برخی از اصلاح طلبان با سابقه در تعدادی از شهرستان ها، به خصوص شهرستان ورامین، گفت: از طرف من به این عزیزان بگویید که اصلاح طلب دلسرد نمی شود. برخی جریان ها گاهی به وجود می آیند که خیلی تند و تیز و به اصطلاح رگباری فعالیت می کنند و بعد هم تمام می شوند که ما نباید از این دسته باشیم و باید سعی کنیم فعالیت هایمان پیوستگی داشته باشد. برخی سعی می کنند اصلاح طلبان را از صحنه کنار بزنند؛ اما اصلاح طلبان واقعی حذف شدنی نیستند. چرا که فکر و اندیشه قابل حذف شدن نیست.

حجت الاسلام سید هادی خامنه ای همچنین با اشاره به سابقه اصلاحات در کشور ادامه داد: اصلاح طلبی در سال ۱۳۷۶ شروع نشده که بخواهد در سال ۱۳۸۸ تمام بشود.جریان اصلاح طلبی هر چند نه با این نام اما از همان اوایل پیروزی انقلاب و در حزب جمهوری اسلامی که بنده هم عضو آن بودم وجود داشت. جریانی که بعد تر به جریان نیروهای خط امام معروف شد و در دهه هفتاد اصلاح طلبی نام گرفت. البته این نام ها مطلق نیستند و مهم نحوه تفکر و اعمال افراد است.

نوشته شده توسط خط امام در چهارشنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱:۴۵ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.