خط امام : ائتلاف مدنی رصد جنایات عربستان در یمن، خواستار تحقیق سازمان ملل متحد درباره حمایت و پشتیبانی عربستان از داعش و القاعده در یمن شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام از خبرگزاری رسمی یمن (سبا) ائتلاف مدنی رصد جنایات عربستان در یمن با صدور بیانیه ای از سازمان ملل، دبیرکل آن […]

خط امام : ائتلاف مدنی رصد جنایات عربستان در یمن، خواستار تحقیق سازمان ملل متحد درباره حمایت و پشتیبانی عربستان از داعش و القاعده در یمن شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام از خبرگزاری رسمی یمن (سبا) ائتلاف مدنی رصد جنایات عربستان در یمن با صدور بیانیه ای از سازمان ملل، دبیرکل آن و فرستاده این سازمان در امور یمن خواست کشتار روزانه ملت یمن توسط ائتلاف سعودی – آمریکایی را محکوم کنند.
ائتلاف مدنی رصد جنایات عربستان در یمن همچنین خواستار انجام یک تحقیق بین المللی مستقل و بی طرف درباره حمایت و پشتیبانی عربستان از تروریست های القاعده و داعش و قتل عام شش ماهه ملت بیگناه یمن شد.
در این بیانیه آمده است که ائتلاف مدنی رصد جنایات عربستان در یمن و دیگر سازمان های مدنی، جنایت های عربستان و محاصره غیر قانونی و غیر انسانی ملت یمن، بمباران مناطق و محله های مسکونی و قتل عام زنان و کودکان در همه شهرها را رصد می کند.
««تشدید دیوانه وار بمباران شهرهای یمن از پنجشنبه و جمعه گذشته ده ها شهروند بیگناه از جمله زنان و کودکان را به کام مرگ کشاند و ده ها منزل مسکونی، زیرساخت های عمومی، رستوران و اماکن تجاری را ویران کرد.
همزمان با جنایت های عربستان و هم پیمانان، صنعا شاهد انفجار مساجد توسط داعش است که تاکنون ده ها کشته و صدها زخمی بر جای گذاشته است.»»
در ادامه این بیانیه آمده است: ما نگران فراهم شدن زمینه گسترش گروه های تروریستی داعش و القاعده و خدشه دارشدن صلح و امنیت بین المللی بر اثر اقدامات ائتلاف سعودی – آمریکایی هستیم.
این ائتلاف مدنی در ادامه بیانیه خود به شرح زیر تصریح کرد: متجاوزان به سرکردگی عربستان، آمریکا و انگلیس در حال پشتیبانی از گروه های تروریستی داعش و القاعده هستند و نتایج نزدیک به شش ماه حمله به یمن نشان می دهد که این ائتلاف از طریق ارسال کمک های هوایی یا ارسال سلاح های سنگین از راه دریا از تروریست ها پشتیبانی کرده است و با تخریب همه زیرساخت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی از یافتن راه حلی سیاسی برای بحران یمن جلوگیری کردند.
««همه این جنایت ها نشان می دهد که کشورهایی که ادعای مبارزه با تروریسم می کنند با چه سخاوتی از تروریست ها حمایت می کنند.
جنگنده های عربستان پیش از پنج ماه است که با کمک متحدان خود، مناطق مختلف یمن را بمباران کرده که بر اثر این بمباران ها بیش ازچهار هزار و 600 نفر کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند.
رژیم عربستان که با اهداف خاصی از جمله بازگرداندن منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت صنعا این جنگ را با فریب اذهان عمومی آغاز کرد، اکنون در باتلاق یمن گرفتار شده و به هیچ کدام از خواسته های خود نرسیده است.