9 میلیون کودک یمنی زیر حملات هوایی عربستان سعودی
9 میلیون کودک یمنی زیر حملات هوایی عربستان سعودی

خط امام : شبکه المیادین در گزارشی اعلام کرد: بمباران ها و حملات جنگنده – بمب افکن های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و پشتیبانی آمریکا بر زندگی 9 میلیون کودک یمنی تاثیر گذاشته است. شبکه خبری المیادین روز شنبه افزود: پرواز جنگنده – بمب افکن های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بر زندگی یمنی […]

خط امام : شبکه المیادین در گزارشی اعلام کرد: بمباران ها و حملات جنگنده – بمب افکن های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و پشتیبانی آمریکا بر زندگی 9 میلیون کودک یمنی تاثیر گذاشته است.

شبکه خبری المیادین روز شنبه افزود: پرواز جنگنده – بمب افکن های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بر زندگی یمنی ها به ویژه کودکان یمنی تاثیر گذاشته و آنان را از زندگی عادی و تعلیم و تربیت محروم کرده است.
کودکان یمنی به دلیل بمباران ائتلاف سعودی هر روز با گرسنگی، تشنگی و آوارگی با مرگ حتمی مقابله می کنند.
اکنون نزدیک به 6 ماه است که کودکان یمنی در معرض حملات ائتلاف سعودی قرار گرفته اند به طوری که بیش از 2 هزار و 300 کودک یمنی در این جنگ تحمیلی شهید و یا مجروح شده و یا با خطری جدی که زندگی شان را تهدید می کنند روبرو هستند.
رنج کودکان یمنی به این مسائل محدود نمی شود؛ آنان از تعلیم و تربیت نیز محروم هستند چرا که در پی بمباران شهرهای یمن، مدارس این کشور ویران شده و این کودکان به همراه خانواده هایشان مجبور شده اند، منازل خود را ترک کنند.
به گفته سازمان نظارت بر کودکان جهان در یمن در حقوق کودکان بر حق زندگی آنان تاکید شده اما اکنون حیات کودکان یمنی در معرض خطر قرار گرفته و میلیون ها کودک یمنی با کمبود شدید کمک های بشر دوستانه روبرو هستند.
در حمله گسترده عربستان و متحدانش و همراهی آمریکا به خاک یمن به بهانه حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن که از ششم فرودین سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد، هزاران یمنی به خاک و خون کشیده شده و میلیون ها نفر نیز آواره شده اند.