آثار جنگ تحمیلی در خوزستان به طور محسوسی وجود دارد
آثار جنگ تحمیلی در خوزستان به طور محسوسی وجود دارد

خط امام : همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس جوانان خط امام خوزستان با صدور اطلاعیه ای ضمن با گرامیداشت این هفته و یادآوری فداکاری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نسبت به پیگیری آرمان های اصیل انقلاب اسلامی تأکید کردند . به گزارش خط امام متن این اصلاعیه به شرح زیر است . . . […]

خط امام : همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس جوانان خط امام خوزستان با صدور اطلاعیه ای ضمن با گرامیداشت این هفته و یادآوری فداکاری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نسبت به پیگیری آرمان های اصیل انقلاب اسلامی تأکید کردند .

به گزارش خط امام متن این اصلاعیه به شرح زیر است . . .

بسم رب شهداء والصدیقین

آخرین روز تابستان و شروع پاییز ، سال های سال برای همه ی ایرانیان یاد آور خاطرات خوش و شروع سال تحصیلی جدید و اتمام گرمای تابستان و … بوده است ؛ اما از سی و پنج سال پیش این روز برای همیشه به همراه اتفاقی دیگر در ذهن ما خواهد ماند…

دشمن بعثی که کینه ای چندین ساله از کشورمان را در دل پرورانده بود با حمایت دیگر کشور های منطقه ای و فرا منطقه ای با بمباران و تهاجم هوایی و زمینی به کشورمان کام مردم را که از به بار نشستن تلاش های دموکراسی خواهانه ی خود در سال پنجاه و هفت شیرین بود ، تلخ کرد.

گویا هربار که مردم ما گامی اساسی به سوی دموکراسی و ارزش هایی که برخی کشورها فقط شعار حمایت از آن ها را سر می دهند ، بر می دارند کسانی توان تحمل ندارند و برای شکستن اراده ی ملت دست به هر کاری می زنند ؛ چه با کودتا و چه با حمله ی نظامی…

سی و یکم شهریور ماه شروع هشت سال دفاع جانانه ی مردمی است که هنوز هم پای آرمان های خود ایستاده اند ؛ چه بسیار جوانانی که در این راه شهید شدند و رفتند که اگر بودند چه بسا شرایط امروز متفاوت بود و دچار مشکلاتی از قبیل فساد های اقتصادی و… نبودیم .

گرچه همانگونه که در قرآن نیز به این امر اشاره شده حق همیشه پیروز است و این بار هم نه تنها دشمنان این کشور به هیچکدام از اهدافشان نرسیدند بلکه در سال های بعد دیدیم که چه عاقبتی برای صدام و همپیمانانش پیش آمد ولی هنوز ابعاد زیادی از طولانی ترین جنگ قرن مانده که نیاز به رسیدگی دارد.

هنوز بعد از گذشت سال ها از پایان جنگ از گوشه و کنار اخباری از قبیل ورود شهداء و یا پر کشیدن جانبازان و پیوستن به همرزمانشان شنیده می شود و حال و هوای شهرها و کشور را دگرگون می کند ؛ اخیراً نیز خبر درگذشت پدر شهید جهان آرا ، فرمانده ی مقاومت خرمشهر باز هم مردم ما به خصوص خوزستان مقاوم را غرق در ماتم کرد که بر حسب وظیفه به بازماندگان این خانواده عرض تسلیت می کنیم.

سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام استان خوزستان ضمن گرامی داشت هفته ی دفاع مقدس و یاد و خاطره شهیدان و جانبازان این عرصه ، یاد آور می شود هنوز آثار مادی و معنوی تجاوز دشمن به کشور در خوزستان به طور محسوسی وجود دارد و گرچه تلاش هایی در این رابطه صورت گرفته اما حقیقتاً کافی نیست.

امیدواریم همانگونه که امام خمینی(س) فرمودند خوزستان دین خود به اسلام را ادا کرد ، مسوولین نیز دین خود به خوزستان و مردم مقاوم این استان را ادا کنند…

در پایان بر خود لازم می دانیم که باز هم بر آرمان های اصیل انقلاب تأکید داشته و همچون جوانان سی و پنج سال پیش برای حفظ کیان کشور و ارزش های انسانی از انجام هیچ کاری دریغ نکنیم و پاسدار خون شهداء باشیم.

مِنَ المُؤمِنينَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَيهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن يَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبديلًا

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

سازمان جوانان و دانشجویان مجمع نیروهای خط امام استان خوزستان