هشدار حماس به صهیونیست ها در مورد انتفاضه سوم
هشدار حماس به صهیونیست ها در مورد انتفاضه سوم

خط امام : جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)در سالروز انتفاضه دوم، به رژیم صهیونیستی درخصوص امکان وقوع انتفاضه سوم هشدار داد. به گزارش خط امام از پایگاه خبری فلسطین آنلاین،حماس در ادامه یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی و فلسطینی ها در کرانه باختری، در پانزدهمین سالروز انتفاضه مسجد الاقصی اعلام کرد: عوامل وقوع انتفاضه محیا […]

خط امام : جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)در سالروز انتفاضه دوم، به رژیم صهیونیستی درخصوص امکان وقوع انتفاضه سوم هشدار داد.

به گزارش خط امام از پایگاه خبری فلسطین آنلاین،حماس در ادامه یورش صهیونیست ها به مسجدالاقصی و فلسطینی ها در کرانه باختری، در پانزدهمین سالروز انتفاضه مسجد الاقصی اعلام کرد: عوامل وقوع انتفاضه محیا و ابزار مورد نیاز آن آماده است، ضمن اینکه جرقه آن در قلب مردم فلسطین زده شده است.
حماس باتاکید بر ممکن بودن آغاز انتفاضه سوم برای مقابله با رژیم صهیونیستی در هر لحظه، یادآور شد که این انتفاضه همه چیز را تغییر خواهد داد.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در ادامه تاکید کرد: مساله قدس در قلب فلسطینی ها پایدار بوده و در میان امت اسلامی مانند آیه ای در قرآن است، مسجد الاقصی قلب این آیه است و کنار گذاشتن این قضیه کنار گذاشتن ایمان و عقیده به شمار می رود.
حماس همچنین مساله قدس را محکی برای آزمایش دانست و گفت که هر کس با مساله قدس و مسجد الاقصی همراه باشد، جزیی از ملت فلسطین خواهد بود.
پانزدهمین سالروز انتفاضه مسجد الاقصی امسال با افزایش یورش ها و خشونت های رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان صهیونیست در مسجد الاقصی و قدس اشغالی همزمان شده است.
محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز پیشتر در یک کنفرانس مطبوعاتی در فرانسه نسبت به بروز انتفاضه جدیدی در سرزمین های اشغالی در صورت تداوم تجاوز صهیونیست ها به ساحت مسجد الاقصی هشدار داد.
مسجدالاقصی سومین مکان مقدس مسلمانان جهان محسوب می شود.
رژیم اشغالگر قدس در قالب معاهده ای با اردن توافق کرد که غیرمسلمانان وارد حریم مسجد الاقصی نشوند و یهودیان تنها اجازه حضور در مقابل دیوار غربی این مسجد داشته باشند. اما این رژیم، طبق رویه معمول و روحیه تجاوزگری خود، در این مورد نیز خلف وعده کرده و چنانچه شاهدیم صهیونیست های افراطی با هدف تشدید تنش و تحریک مسلمانان با همراهی نظامیان صهیونیست به حریم محوطه مسجدالاقصی یورش می برند.