صدای تیراندازی در شهرک شیعه نشین عربستان
صدای تیراندازی در شهرک شیعه نشین عربستان

خط امام : ساکنان شهرک شیعه نشین العوامیه در عربستان سعودی از شنیده شدن صدای تیراندازی در پی محاصره این شهر به وسیله خودروهای زرهی نیروهای پلیس خبر دادند. به گزارش خط امام به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهرک العوامیه در استان القطیف از زمان اعتراضات شیعیان در سال 2011 تاکنون بارها شاهد اعتراضات گسترده […]

خط امام : ساکنان شهرک شیعه نشین العوامیه در عربستان سعودی از شنیده شدن صدای تیراندازی در پی محاصره این شهر به وسیله خودروهای زرهی نیروهای پلیس خبر دادند.

به گزارش خط امام به نقل از خبرگزاری فرانسه، شهرک العوامیه در استان القطیف از زمان اعتراضات شیعیان در سال 2011 تاکنون بارها شاهد اعتراضات گسترده بوده است.
این منابع همچنین گفتند روز چهارشنبه در پی حمله نیروهای پلیس به شهر العوامیه، دود غلیظی بر فراز مزارع این شهر که حدود 30 هزار نفر جمعیت دارد، مشاهده شد.
نیروهای سعودی روز گذشته العوامیه و برخی مزارع اطراف آن را مورد حمله قراردادند، اما تاکنون گزارشی از زخمی و یا بازداشت شدن فردی منتشر نشده است.
وزارت کشور عربستان ماه آوریل (فروردین) از کشته شدن یک نیروی پلیس در پی تیراندازی میان نیروهای امنیتی و «تروریست ها» در العوامیه خبر داده بود.
ژانویه گذشته (دی) نیز وزارت کشور عربستان اعلام کرد که یک فرد تحت تعقیب از فهرست 23نفره متهمان شرکت در خشونت های منطقه الشرقیه را بازداشت کرده است.
فعالان مدنی می گویند که احکام اعدام شماری از شیعیان از جمله شیخ نمر النمر یک روحانی شیعه و علی النمر برادرزاده 17 ساله وی صادر شده است.
سازمان اروپائی-سعودی حقوق بشر که مقر آن در برلین قراردارد، نیز روز سه شنبه اعلام کردکه «داوود المرهون» یک جوان سعودی اتهامات وارده شده در حکم اعدام خود را رد کرده است.
این نهاد حقوقی گفته که المرهون هنگام بازداشت تنها 17 سال داشته است.
احکام اعدام تنها در صورت موافقت نهایی پادشاه عربستان سعودی قابل اجراست.

irna