شنبه, ۰۴ اسفند ۱۳۹۷

بیانیه سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام به مناسبت 13 آبان

روشن بینی امام(س)از نقش و حق ملت رویکرد جامعه را درمقابله با استکبارجهانی میسر نمود

روشن بینی امام(س)از نقش و حق ملت رویکرد جامعه را درمقابله با استکبارجهانی میسر نمود

خط امام : سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام در آستانه یوم الله سیزدهم آبان ماه با صدور بیانیه ای ضمن گرامی داشت این روز بر وفاداری خود بر شعارهای اصیل انقلاب بر محور استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، متن کامل این بیانیه به این شرح است .

هنوز بیش از سه دهه از الغای قانون تبعیض آمیز مصونیت قضایی اتباع روسیه در جریان تصویب معاهده ترکمانچای نمی گذشت که رژیم پهلوی کمر به احیای آن این بار برای مصونیت قضایی اتباع آمریکایی بست و دولت اسدالله علم آن را تصویب نمود.

١٣آبان ١٣۴٣ سرآغاز تبعید ١۴ ساله امام خمینی (س) در نتیجه اعتراض به این قانون غیر بشری و تبعیض آمیز است .

واقعه ای که آثار آن چهارده سال بعد رژیم پهلوی را در چنین روزی وادار به ثبت جنایتی هولناک در به خاک خون کشیدن دانش آموزان معترض نمود و کمتر از سه ماه پس از آن حکومت سلطنت پهلوی برچیده شد.

رخدادهای تاریخ ساز همواره دو ساحت را دربرگرفته و در مجموع یک واقعه تاریخی را دلالت می کنند، دو ساحتی که یکی ناظر بر زمینه ها و دیگری معطوف به نتیجه های آن واقعه است .

با کمی تامل در زمینه های وقایع تاریخی کشورمان اگر نگوییم به عنوان یک قاعده برجسته ثابت اما به قطع میتوان ادعا کرد در ٢ قرن اخیر آنچه در متن حوادث تاریخی جلوه و برجستگی خاص دارد نقش و جایگاه و مهمتر از آن نسبت حاکمان و زاویه مواجهه آنان با مردم است امری که در رخدادهای سه گانه آبان ماه نقش آفرین و تاثیر گذار بوده و امام امت ساختار اساسی نهضت را بر همین پایه و در نسبت طلایی میان حاکمان و مردم استوار نمودند و پیروزی انقلاب اسلامی مهر تاییدی بر صحت آن بود.

بررسی تاریخ نهضت امام(ره) از ١۵ خرداد ۴٢ تا به امروز که بسیاری از زمینه های مورد تاکید امام و نتایج آن به اسناد بی تردید تاریخی بدل شده اثبات میکند معمارکبیر انقلاب اساس و شالوده حرکت نهضت را در بازگرداندن مردم به عرصه و ایستادگی بر حقوق و بازتولید شخصیت جمعی جامعه استوار کرده و در مقابل جلوه‌های تبعیض آمیز و ضد بشری که تحقیر و تنزل جایگاه آحاد ملت را به همراه داشته تمام قد ایستادگی نموده و اصولا ادبیات ولی نعمتی ملت و خدمت گذار حکومت میراث ماندگار و جاودانه نهضت اسلامی امام است ، که نشانه های ان نه در حاشیه حرکت امام بلکه از سال ۴٢ زمینه اصلی و متن نهضت را به خود اختصاص داده و همین نگاه یکی از عظیم ترین انقلاب های معاصر را به پیروزی رساند و در صحنه های غیر قابل پیش بینی و پیچیده همچون جنگ تحمیلی و دفاع مقدس حفاظت نمود.

شناخت و روشن بینی امام امت از زمینه های تاریخی تحقیر جامعه وتضعیف نقش و حق ملت رویکرد جمعی جامعه را در مقابله با استکبار و فراتر از آن پذیرش واقعیتی به نام استکبار جهانی که بخش عظیمی از روابط پنهان نظام بین الملل را بر محور ان بنا نهاده بودند ، میسر نمود ، پس از نیم قرن رجوع به متن سخنرانی تاریخی امام در مخالفت با مصونیت قضایی اتباع آمریکایی ( کاپیتولاسیون ) پویایی و زنده بودن این موضع را که نشان از عمق دریافت حضرت امام از زمینه ها و نتیجه های تحولات تاریخی است نشان میدهد ، و این مهم در پرتو شناخت ظریف و عمیق مفاهیم قرانی است که حاصل گشته ، و جا دارد آنان که در نقش و جایگاه و حقوق ملت در اندیشه امام خمینی (س) تشکیک و گاه تفسیر به رای های دور از سیره ایشان می نمایند رویکردی واقع بینانه تر در استنباط خود لحاظ نمایند.

سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام گرامی میدارد، یاد، نام و راه شهدای دانش آموز ١٣ آبان ۵٧ را و زنده میداریم یاد روزهای غربت امام امت در تبعید را و ارج می نهیم تلاش های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در جهت تثبیت انقلاب و استقلال و تمامیت ارضی کشور را .

بار دیگر در این روز تاریخی که مزین است به خون شهدا بر حفظ و نگهداری همه جانبه از میراث این انقلاب که در محوری ترین شعار آن ( استقلال ، آزادی ، جمهوری اسلامی ) نقش بسته است ، پای فشرده و اعلام وفاداری می نماییم .

والسلام

نوشته شده توسط خط امام در دوشنبه, ۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۵:۱۶ ب٫ظ

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.