جنگ طلبی دامی است که دشمن برای ما پهن کرده است
جنگ طلبی دامی است که دشمن برای ما پهن کرده است

خط امام : دبیر مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی گفت: ضدیت عرب و عجم در منطقه دامی است که دشمن برای ما پهن کرده است و عقلانیت حکم می‌کند وارد این دام نشویم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، مظفر علیزاده با بیان این مطلب در نشستی که به منظور بررسی […]

خط امام : دبیر مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی گفت: ضدیت عرب و عجم در منطقه دامی است که دشمن برای ما پهن کرده است و عقلانیت حکم می‌کند وارد این دام نشویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ، مظفر علیزاده با بیان این مطلب در نشستی که به منظور بررسی مسائل روز تشکیل شده بود ، افزود: کشورهایی که درآمدشان را از فروش اسلحه به دست می‌آورند به دنبال جنگ و آشوب در منطقه هستند.

وی با توجه به تقارن سخنرانی خود با ایام سالگرد 13آبان 58درباره ماهیت دانشجویان تسخیر کننده سفارت آمریکا در سال 58 نیز گفت: 99 درصد این افراد مذهبی و پیرو خط امام بودند و تنها در حدود 10 نفر از آنان از چریک‌ها، مجاهدین و گروه های دیگر بودند.

دبیر مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی در ادامه به توضیح دلایل و انگیزه‌های تسخیر سفارت توسط دانشجویان خط امام پرداخت و افزود: مسئولین و مردم در آن زمان نقشه‌ها و اقدامات آمریکا را در بر هم زدن دولت مردمی ایران در دهه 30فراموش نکرده و سرنوشت افرادی مانند مرحوم مصدق در ذهن قشر تحصیل کرده حک شده بود.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خراسان رضوی ادامه داد: تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 که توسط دانشجویان پیرو خط امام و با هدف سرنگونی مرکز فتنه در آن زمان صورت گرفت از دیدگاه من اقدامی درست بود، هرچند نسبت به اتفاقات بعد از آن و نیز ادامه دار شدن این اقدام انتقاداتی وارد است اما معتقدم هرگونه نقد و تحلیل نسبت به این جریان باید با آگاهی از شرایط آن روزها صورت گیرد.

علیزاده افزود: من اعتقاد دارم استکبار ستیزی باید بر مبنای عقلانیت صورت بگیرد چرا که دشمن گاهی اقداماتی انجام می‌دهد تا ما را وادار به جنگ و درگیری کند. دلیل این اقدامات نیز این است که 80 درصد منابع مالی این کشورها از فروش اسلحه به دست ‌آید.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خراسان رضوی تاکید کرد: کشورهایی مانند برزیل که کارخانه‌های اسلحه سازی اش بعد از پیدایش و درگیری‌های منطقه‌ای و داعش توسعه یافته ،همچنین فرانسه، انگلیس، روسیه و نیز آمریکا به جنگ‌های منطقه‌ای دامن می‌زنند و وظیفه ما است که هوشیار بوده و در دامی که پهن کرده‌اند، گرفتار نشویم.

وی در ادامه افرادی را که در کشور بر طبل جنگ و آشوب می‌کوبند، به زورگیران و افرادی که به دنبال معرکه‌گیری و ایجاد دعوا بدون رجوع به عقل هستند، تشبیه کرد و افزود: آن فردی که با ساخت یک بالگرد در سازمان ملل آمریکا را مخاطب قرار داد و گفت بجنگ تا بجنگیم نمونه‌ای از همین افراد است.

علیزاده ادامه داد: عقلانیت حکم می‌کند در دامی که دشمن برایمان پهن کرده وارد نشویم. از آشکارترین این دام‌ها ضدیت عرب و عجم در منطقه است که دشمن به آن دامن می‌زند.متاسفانه پس از وقایع منا یک مقام حکومتی در کشور عنوان کرد که عربستان را با خاک یکسان می‌کنیم غافل از اینکه استکبار نیز همین را می‌خواهد.

دبیر مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی خاطر نشان کرد: دوران جنگ مردم ایران مردانه مبارزه کردند اما متاسفانه در کشور افرادی هستند که هر چند هنگامی که امام راحل دفاع از خاک را واجب‌تر از نماز دانستند، یک روز در جبهه حاضر نشدند اما امروز چفیه انداخته و فریاد جنگ طلبی سر می‌دهند.

علیزاده اظهار داشت: ما به خاطر انقلاب درس را رها کردیم اما عده‌ای بودند که همان روزها دنبال کسب جایگاه و مقام بودند و امروز با چهره‌ای انقلابی ولی در باطن دست بوس، حاکم بر ما شده‌اند.

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات خراسان رضوی در ادامه گفت: متاسفانه امروز برخی از افراد و حتی رسانه ملی احترام شخصیت‌های سیاسی و روشنفکران دوران انقلاب را زیر پا می‌گذارند. چنانچه عده‌ای در نوشته‌های تاریخی ادعای ساواکی بودن دکتر شریعتی را مطرح کرده و حتی مداحان نیز به این شخصیت روشنفکر اهانت می‌کنند.

وی افزود: اگرچه من نیز انتقاداتی به این شخصیت ها داشته و هیچ انسانی را مطلق نمی دانم اما شایسته است رسانه ملی احترام شخصیتی مانند دکتر مصدق که نفت این کشور را ملی کرد، را حفظ کند و حداقل قبل از بردن نام این شخصیت کلمه مرحوم را ذکر نمایند زیرا بی‌توجهی به این مسائل قلب انسان را به درد می‌آورد .

علیزاده در ادامه نسبت به برخورد برخی افراد جریانی خاص با تیم مذاکره کننده نیز واکنش نشان داد و گفت: ولایت فقیه بارها گفته‌اند که شبی نشده تیم مذاکره کننده را دعا نکنم و این در حالی است که عده‌ای با انحصار باندبازی و نیز شب‌نامه پخش کردن علیه این تیم در کشور آشوب ایجاد کردند. آیا می‌توان این اقدامات را تابعیت از ولایت فقیه دانست؟

وی در رابطه با جایگاه اصلاحات در جامعه نیز گفت:برای دانستن معنای درست اصلاحات باید به قرآن مراجعه کنیم و به مخالفین اصلاحات نیز آن را یادآوری کنیم.بزرگ‌ترین پرچمدار اصلاحات و نیز گفتگو از دیدگاه قرآن حضرت ابراهیم خلیل الله است .همچنین در قرآن فرعون به عنوان نمونه روشن کسی که فتنه درست کرده و به استقبال جنگ می‌رود، ذکر شده است .

علیزاده همچنین در پاسخ به سوال یکی از حاضرین نسبت به حادثه منا گفت: من خود در روز واقعه در منا بودم. سه خیابان در مکه هست که منتهی به رمی جمرات می‌شود و 2 خیابان نیز مسیر برگشت هستند. در این مسیرها هر گونه امکاناتی برای زائرین موجود است اما به دلیل گره کوری که در این مسیر وجود دارد هر ساله 17 تا 100 نفر انسان می‌میرند.

وی افزود: سوالات اساسی در رابطه با این حادثه وجود دارد که عربستان باید پاسخگو باشد اول اینکه چرا در این منطقه آب پاش‌های قوی گذاشته نشده زیرا اگر به موقع آب رسانی می‌شد فاجعه آنقدر وسیع نمی‌شد. ابهام بعدی قرار ندادن ماسک اکسیژن و نداشتن زمان بندی است.

علیزاده در پایان با اشاره به سخنانی از مرحوم دکتر علی شریعتی بر لزوم مطالعه و آگاهی برای مقابله با جهل و ایجاد آگاهی تاکید نمود .